Łącznie 90 tys. zł kar dla jednego przewoźnika. Firma wpadła przez sześć 27-metrowych “gabarytów”

Łącznie 90 tys. złotych kar ma zapłacić przewoźnik, który wysłał w trasę sześć “gabarytów” bez odpowiednich zezwoleń. Zestawy o długości niemal 30 metrów zostały zatrzymane w Suwałkach, przez lokalnych funkcjonariuszy policji.

Zaczęło się od sparaliżowania ruchu na jednym z suwalskich rond. Wówczas do ciężarówek wysłano patrol lokalnej policji, o czym opowiada poniższy komunikat Komendy Miejskiej Policji:

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, około godziny 6.30, został poinformowany, że rondo przy ul. Raczkowskiej z drogą krajową nr 8 blokuje pojazd ponadgabarytowy. Wysłani na miejsce policjanci ruchu drogowego na ul. Leśnej zatrzymali do kontroli drogowej sześć zestawów ciężarowych.

Jak się okazało, kierowcy pojazdów nie posiadali zezwoleń na przejazd pojazdów ponadgabarytowych. O kontroli poinformowano również inspektorów transportu drogowego. Suwalscy policjanci, z uwagi na duże rozmiary pojazdów, każdy ponad 27 metrów długości oraz ogromną wagę, zabezpieczyli ich przejazd, aby nie doszło do zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. […]

Kolejnym krokiem było przekazanie sprawy Inspekcji Transportu Drogowego. Przybyli na miejsce funkcjonariusze WITD Białystok zadecydowali o dalszym losie pojazdów, a także zajęli się sprawą kar. Wszystkie ciężarówki trafiły na parking strzeżony, gdzie miały czekać na uzyskanie przez firmę wymaganych zezwoleń. Wszczęto też postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar administracyjnych, wynoszących po 15 tys. złotych za każdy zatrzymany zestaw. Łącznie będzie to więc 90 tys. złotych. Na kierowców nałożono natomiast mandaty karne, po 500 złotych na osobę.

Źródło zdjęć: WITD Białystok

Czytelnik Michał nagrał te pojazdy jeszcze na drodze: