„La Sirenetta” – włoska „Trucking Girl” oraz jej piękna Scania R730

Chyba wszyscy znają Iwonę Blecharczyk, kierowczynię ciężarówki, która dorobiła się 75 tys. fanów na Facebooku. Okazuje się jednak, że nie tylko Polacy mają swoją „Trucking Girl”, lecz także Włosi znaleźli swoją ulubienicę. Co więcej, Antonella Gallo, bo tak nazywa się atrakcyjna kierowczyni z Sycylii, kojarzona jest nie tylko z faktu przynależenia do niewielkiej grupy żeńskich kierowców, lecz także z wyjątkowej ciężarówki.

la_sirenettaAntonella Gallo znana jest szerzej pod pseudonimem „La Sirenetta”, czyli po prostu „Syrenka”. Przezwisko to przeczytamy jednak nie tylko w internecie, lecz znajdziem je także na Scanii R730, która należy do Antonelli, a jednocześnie jest jej miejscem pracy. Pomarańczowa ciężarówka została bowiem poddana daleko idącemu tuningowi, w którym motywem przewodnim była „Mała syrenka” (po włosku „La Sirenetta”), czyli film animowany produkcji Disney’a.

Na karoserii ciężarówki, w jej wnętrzu a także ścianach chłodniczej naczepy pojawiły się liczne wizerunki bohaterki bajki oraz jej podwodnych przyjaciół. Na tym jednak nie koniec, gdyż nie mogło zabraknąć elementu typowego dla włoskiego tuningu – dodatków wycinanych z cienkiej, polerowanej blachy, które pokryły wszystkie wolne od malunków miejsca. Do tego doszło oczywiście dodatkowe oświetlenie, aluminiowe felgi i kilka innych dodatków.

Prawdziwe królestwo „Syrenki” zapanowało jednak we wnętrzu pojazdu, gdzie wszystko zostało pokryte białą skórą, włącznie z dodatkowymi szafkami oraz zmodyfikowanym dolnym łóżkiem. Dosyć jednak opowiadania, zobaczcie zdjęcia: