Koniec blokady Calais i koniec korków do Dover – sytuacja wróciła już do normy

W nawiązaniu do tekstu:

Strajk w Calais – zatrzymano ruch wszystkich promów, co najmniej na 24 godziny

Protest pracowników portu w Calais zgodnie z planem się zakończył. Wczorajszy paraliż przejazdu nie był aż tak duży, jak można było się spodziewać. W efekcie brytyjska Operacja Stack została zakończona jeszcze w nocy, około godziny 4.

Obecnie przejazd autostradą M20 do Dover ma odbywać się bez większych utrudnień. Podobnie jest też po stronie francuskiej, na dojeździe do Calais oraz Dunkierki. Tymczasem operatorzy promowi informują o przywróceniu wszystkich połączeń oraz ich planowym realizowaniu. Potwierdza to też sam zarząd portu w Dover. Mówiąc więc krótko, ruch wraca do normy, a opóźnienia mogą być już co najwyżej niewielkie.

Choć oczywiście dla wielu osób może to już być tydzień przegrany. Przez kilka godzin w czwartkowej kolejce, piątkowy powrót do domu na weekend mógł okazać się niemożliwy. Przypominam więc, że można już korzystać z nowych przepisów i wydłużyć czas jazdy o nawet dwie godziny, w ramach wracania do domu na 45-godzinny odpoczynek. Można tego dokonać w przypadku wystąpienia „wyjątkowych okoliczności”, a protest nad kanałem La Manche jak najbardziej mógłby do tego pasować. A więcej na ten temat pod linkiem:Dodatkowe 2 godziny czasu jazdy, już od tego czwartku – łatwiejsze zjazdy do domów