Kolejny przewoźnik został serwisem Forda – RP-Trans z autoryzacją i punktem sprzedaży

Jako nowy gracz na europejskim rynku ciężarówek, marka Ford Trucks musi nieustannie rozbudowywać sieć autoryzowanych przedstawicieli. W naszym kraju często opiera się to na współpracy z firmami transportowymi i stąd też najnowszy projekt zrealizowany z firmą RP-Trans.

Bydgoski przewoźnik, specjalizujący się w ciąganiu naczep dla branży kurierskiej, został piętnastym autoryzowanym serwisem Ford Trucks w Polsce. Jednocześnie na terenie firmowej bazy pojawił się autoryzowany punkt sprzedażowy tej marki, otwarty przy współpracy z gdańskim dealerem Moobilo. Tym samym udało się wypełnić kujawsko-pomorską lukę, która dotychczas widniała na fordowskiej mapie.

Cały projekt odnosi się do inwestycji z 2023 roku. We flocie RP-Trans, mocno zdominowanej przez Mercedesy Actrosy, pojawiło się wówczas pięć pierwszych Fordów F-Maxów. A że w tym samym czasie przewoźnik prowadził prace nad rozbudową własnego warsztatu, pojawił się pomysł, by uzyskać autoryzację Ford Trucks i obsłużyć w tym serwisie także zewnętrzne firmy.