Kolejne pakiety z maseczkami dla kierowców – akcja już 27 kwietnia, w Zgorzelcu

Wiadomo już kiedy i gdzie odbędzie się kolejna akcja rozdawania pakietów bezpieczeństwa dla kierowców. Będzie można z niej skorzystać w poniedziałek, 27 kwietnia, o godzinie 10 rano, na terenie Dyskontu Paliwowego Citronex w Zgorzelcu, przy ulicy Słowiańskiej 7.

W pakietach mają się znaleźć maseczki, przyłbice, rękawiczki oraz płyny dezynfekujące. Mowa więc o kompletnym wyposażeniu do bezpiecznej pracy przy zagrożeniu pandemią. Kierowcy otrzymają to oczywiście za darmo.

Za całą akcję odpowiada Fundacja Truckers Life oraz jej partnerzy, w postaci firm DKV Euro Service Polska, Citronex, Q-Service Truck, Ford Trucks Polska, EMCOR Opakowania, Mar-Pol, BISAF oraz Crusar Logistyka  +. Przy okazji Truckers Life przyznaje, że organizowanie takich pakietów nie jest łatwe.

Ceny tego typu artykułów wzrosły ostatnio nawet kilkunastokrotnie. Problemem okazuje się też dostępność. By więc koszty zakupu były względnie normalne, a dostawy na oczekiwanym poziomie, fundacja musiała wykonać setki telefonów, wysłać kilkadziesiąt zapytań i poświęcić na to… cztery tygodnie.

By z czasem akcja mogła się rozrosnąć, uruchomiono też internetową zbiórkę. Jej celem jest zebranie 95 tys. złotych, co pozwoli na zakup maseczek, przyłbic, rękawiczek oraz płynów dla 1500 kierowców. Osoby chętne do wsparcie mogą przejść pod następujący link: https://zrzutka.pl/z/pakietypomocowedlakierowcow