Kłótnia na parkingu i śmiertelne potrącenie kolegi – kolejny tragiczny weekend

Weekend był ledwie na półmetku, gdy hanowerska policja ogłosiła jego tragiczny przebieg. Na autostradowym parkingu zginął kierowca ciężarówki, który został potrącony przez kolegę.

Do zdarzenia doszło przy niemieckiej autostradzie A2, na parkingu Lehrter See Nord nieopodal Hanoweru. Według relacji świadków, w sobotni wieczór, około godziny 23, dwóch kierowców ciężarówek wdało się tam w bardzo ostrą dyskusję. W pewnym momencie jeden z nich wsiadł do swojego pojazdu, uruchomił silnik i we wściekłości ruszył w kierunku kolegi. Potrącił go, a następnie uciekł z miejsca wypadku.

Obrażenia potrąconego okazały się bardzo poważne. Gdy na miejsce przybyły służby ratunkowe, mężczyzna niestety już nie żył. Szybko udało się też dotrzeć do sprawcy zdarzenia. Jak się okazało, 38-latek zatrzymał się jeszcze na tym samym parkingu, odjeżdżając jedynie do dalszej części placu. Natychmiast został on aresztowany, a w związku z bardzo silną wonią alkoholu policja pobrała próbkę krwi do badania. Wezwano też wydział kryminalny, który zabezpieczył na parkingu ewentualne ślady.

W chwili obecnej w sprawie trwa jeszcze dochodzenie, a zatrzymany usłyszy oficjalne zarzuty dopiero w poniedziałek. Dlatego na razie nie podaje się żadnych szczegółów dotyczących tożsamości sprawcy i ofiary. Wstępnie już jednak wiadomo, że mężczyzna może odpowiadać za nieumyślne spowodowanie śmierci, ucieczkę z miejsca wypadku i spowodowanie zagrożenia w związku z jazdą po alkoholu.

Zdjęcie z miejsca zdarzenia: