Kierowca ciężarówki strzelający do innych pojazdów skazany na 10 lat, czyli bardzo niebezpieczna frustracja

Cofnijmy się na chwilę do 12 sierpnia, kiedy informowałem o zatrzymaniu niemieckiego kierowcy ciężarówki, strzelającego z broni palnej do innych pojazdów. W latach 2008-2013 58-letni Niemiec sięgnął po broń aż 118 razy, oddając łącznie 700 strzałów. Już przy okazji zatrzymania, Michael K. wyznał, że robił to z bardzo prostego powodu – próbował wyładować frustrację, która narastała w nim w czasie pracy na drodze. Co ciekawe, jego ulubionym celem były autotransportery, gdyż to właśnie tego typu zestawy przez długie lata irytowały go najbardziej, przodując podobno w chamskich i aroganckich zachowaniach, w tym zajeżdżaniu drogi przy wyprzedzaniu. Poza tym Michael K. miał za sobą cztery napady na parkingach, które tylko zwiększyły jego drogową frustrację.

Całe to wyładowywanie frustracji będzie teraz kierowcę-szaleńca słono kosztowało. Niemiecki sąd skazał go dzisiaj bowiem na 10 lat i 6 miesięcy więzienia. Zarzucono mu usiłowanie morderstwa oraz powodowanie ogromnego niebezpieczeństwa na drodze. Na szczęście obyło się tutaj bez zarzutu zabójstwa, bo pomimo oddania tak dużej ilości strzałów, Michal K. nie ranił nikogo śmiertelnie. Najcięższe rany odniósł kierowca, który został postrzelony w szyję. Oprócz tego zniszczonych zostało wiele pojazdów, a także faktycznie doszło do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

Więcej na temat zatrzymania Michaela K. oraz jego wieloletniego siania postrachu na drogach można przeczytać w sierpniowym artykule, po kliknięciu TUTAJ.

Tak niemiecka policja prosiła o pomoc z znalezieniu uzbrojonego kierowcy:

niemiecki_kierowca_ciezarowki_strzaly