OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 6 Marzec, 2019

Kiedyś to Daily było ciężarówką z tachografem, dzisiaj ma 3,5-tonowe DMC, a z ładunkiem ważyło 10,4 tony

To Iveco Daily prawdopodobnie miało kiedyś okazję zaznać normalności. Funkcjonariusze ITD znaleźli w nim bowiem naklejkę po legalizacji tachografu, a na zabudowie znajdowała się jeszcze polska informacja o 6,5-tonowym DMC.

Dzisiaj jednak opisywane Daily jest sztandarowym przykładem przeładowanego „busa”. Jego DMC zostało obniżone do 3,5 tony, masę własną wyraźnie zaniżono, a tachograf przestał być potrzebny. Gdy natomiast samochód wzięto na wagę, wskazała ona dokładnie 10 400 kilogramów.

Komunikat opublikowany przez GITD:

Blisko 10,5 tony ważył z ładunkiem samochód dostawczy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu z powodu niezgodności masy własnej z wpisem znajdującym w tym dokumencie.

Przeładowane o prawie 7 ton auto skontrolowano na odcinku ekspresowej „siódemki” w Zaborowie koło Grójca. Ugięte opony na tylnej osi wyraźnie wskazywały, że pojazd przewozi zdecydowanie za dużo towarów. W przestrzeni ładunkowej znajdowały się 4 palety sklejki.

Inspektorzy ukarali kierowcę 500-złotowym mandatem i zakazali dalszej jazdy z miejsca kontroli do czasu usunięcia nadmiaru ładunku na inny samochód. Oprócz tego zatrzymali dowód rejestracyjny skontrolowanego pojazdu z powodu podejrzenia niezgodności rzeczywistej masy własnej z wpisem dokonanym w tym dokumencie.

Warto podkreślić, że na słupku „dostawczaka” znajdowała się wklejka informująca, że kiedyś był w nim zainstalowany tachograf. Na zabudowie była zaś tabliczka znamionowa, potwierdzającą DMC pojazdu do 6,5 tony.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować: