Karta paliwowa odblokowywana aplikacją, tylko na 60 minut – nowy system DKV

Smartfon coraz częściej okazuje się nieodzownym wyposażeniem ciężarówki. W nowym systemie DKV będzie on potrzebny nawet do tankowania, w zamian za to zapewniając większe bezpieczeństwo.

Dotychczas karty blokowano dopiero w następstwie zgubienia, wykrytego zeskanowania lub kradzieży. Nowy system zapewni zaś stałą blokadę, zdejmowaną na specjalne żądanie kierowcy, na okres maksymalnie 60 minut. W tym czasie kierujący będzie mógł zapłacić za paliwo, po czym blokada automatycznie powróci. W efekcie, nawet gdy karta zostanie później przywłaszczona, nie da się nią dokonać żadnej transakcji.

By odblokować kartę na 60 minut, kierowca będzie musiał skorzystać z aplikacji DKV na smartfonie. Zarządca floty otrzyma wówczas powiadomienie i albo sam przyzna kierowcy dostęp do płacenia, albo też prześle mu odpowiednie hasło.

Co też ważne, korzystanie z powyższego systemu to sprawa dobrowolna. Przewoźnik może uruchomić tę funkcję, nazwaną „Autoryzacja karty na żądanie”, ale może też pozostać przy dotychczasowej metodzie, z kartą trwale odblokowaną.