Roczne Iveco S-Way z przebiegiem 400 tys. km – robi dwie stałe linie jednocześnie

Iveco S-Way z powyższego zdjęcia wykazało się szczególną pracowitością. Samochód właśnie przekroczył przebieg 400 tys. kilometrów, a od momentu jego zarejestrowania upłynęło zaledwie 12 miesięcy.

Ciężarówka należy do niemieckiego oddziału niderlandzkiej firmy Agro World Transport, specjalizującej się w przewozach chłodniczych. Z uwagi na zwolnienie z niemieckich opłat drogowych, pojazd wprowadzono do wyjątkowo intensywnej eksploatacji, na dwóch stałych liniach jednocześnie. Każdą z tych linii obsługuje inny kierowca, dzięki czemu samochód pozostaje w ruchu niemal przez cała dobę. Chłodnicze ładunki pozwoliły też na pracę przez siedem dni w tygodniu i tak ciężarówka przejechała 400 tys. kilometrów w ciągu pierwszego roku eksploatacji.

Według wyliczeń właściciela, gazowy ciągnik wykazał o 10 proc. mniejsze zużycie paliwa niż ciężarówki z silnikami diesla. Firma wskazuje też na zaskakująco dobre wykonanie wnętrza oraz pewne prowadzenie S-Waya. Cały omawiany przebieg miał zostać pokonany bez większych problemów technicznych.

Co też ciekawe, to zupełnie pierwsze Iveco we flocie Agro World Transport. Podobnie jak wielu innych przewoźników, firma zwróciła uwagę na włoskiego producenta dopiero w związku ze zwolnieniami dla gazu ziemnego. Zdecydowano się wówczas na S-Waya, gdyż oferował on największy zasięg na całym gazowym rynku. Wynosi on maksymalnie 1600 kilometrów i pozwoli w tym przypadku na nieco ponad jeden dzień pracy.