Karambol na A6 w Niemczech – 18 uszkodzonych pojazdów i cały dzień bez przejazdu

Zdjęcia: Polizeipräsidium Westpfalz

Doniesienia o zimowych problemach nie przestają zalewać mediów. Kompletnie zablokowana obwodnica Trójmiasta czy 1100 kilometrów korków w Holandii to tylko część z dzisiejszych informacji. Dlatego, w ramach kolejnej przestrogi, przyjrzymy się teraz sytuacji na autostradzie A6 w Niemczech, gdzie po wpadnięciu ciężarówki w poślizg zderzyło się łącznie 18 pojazdów.

Karambol wydarzył się na między węzłami Wattenheim oraz Enkenbach-Alsenborn, na ośnieżonej nawierzchni. Według wstępnych ustaleń policji, jako pierwszy rozbił się tam zestaw z przyczepą, wpadając w poślizg, uderzając w bariery i ustawiając się w poprzek jezdni. To wywołało szereg innych kolizji, z udziałem pojazdów wykonujących gwałtowne hamowanie.

Łącznie zderzyło się w ten sposób 15 samochodów, w tym zarówno ciężarówek, jak i aut osobowych. Dwie osoby zostały ranne, w tym jedna niestety ciężko, a straty finansowe mają sięgać kilkuset tysięcy euro. Co więcej, krótko po głównym karambolu doszło do kolejnego, mniejszego najechania, tym razem w korku stojącym przed miejscem zdarzenia. W ten sposób ucierpiały jeszcze trzy samochody, choć na szczęście nie wspomina się o kolejnych osobach rannych.

Karambol miał miejsce w godzinach porannych, a w momencie pisania tego tekstu (o godzinie 19.30) autostrada A6 w okolicach Enkenbach-Alsenborn, na kierunku Saarbrücken, pozostaje całkowicie nieprzejezdna. Sytuacja jest wręcz na tyle trudna, że straż pożarna musi rozdawać kierowcom koce oraz ciepłe napoje. Bieżące informacje o rozwoju sytuacji znajdziecie na stronie ADAC, w zakładce „A6: Aktuelle Verkehrslage und Staumelder”.

Dodatkowe zdjęcia z miejsca zdarzenia.