Kamazy z gotowymi pakietami do tuningu wnętrza, z granicy Dagestanu i Czeczenii

Fabryczny wystrój wnętrza w około 10-letnim Kamazie

Gotowe zestawy tapicerskich dodatków to w Europie bardzo popularna forma tuningu. Kierowcy mogą przebierać w coraz lepszej jakości pokrowcach na fotele, matach na podłogi, nakładkach na deski rozdzielcze, czy też wysokiej jakości firankach. Nie spodziewałem się jednak, że taka moda trafi także na Kaukaz, z myślą o niezwykle tam popularnych, starych Kamazach.

Firma Obshivka na Kamaz ma swoją siedzibę w mieście Kizlar, na granicy rosyjskich republik Dagestanu oraz Czeczenii. Jej produkty przypadkiem rzuciły mi się w oczy na Instagramie, a gdy sprawdziłem całą ofertę, naprawdę mocno się zaskoczyłem. Można tam bowiem znaleźć gotowe zestawy tapicerskie dla Kamazów ze starym typem kabiny, a więc ciężarówek, które z tuningiem absolutnie się nie kojarzą.

Powyżej: Kizlar na mapie

Oferta jest naprawdę bardzo szeroka. Wśród niej są tapicerowane pokrowce na fotele, tunele silnika, deski rozdzielcze, podsufitki czy nawet szyberdachy. Można też zamówić gotowe półki montowane pod sufitem, dopasowane kształtem podłokietniki, czy konsole z uchwytami na kubki. Są nawet pokrowce na klasyczne, podwójne ławki po stronie pasażera, widywane głównie w bardzo starych egzemplarzach. Wszystko to kierowcy mogą zamontować we własnym zakresie, a efekt końcowy znacząco odmieni wygląd kabiny. Zwłaszcza jeśli porównamy to z fabrycznym wystrojem, widocznym na zdjęciu znad tekstu.

Przed montażem:

Po montażu:

Źródło zdjęć: obshivka_na_kamaz