rekrutuj 40ton665
Opublikowane 20 Październik, 2017

To już pewne – od 2018 roku elektryczny Volkswagen E-Crafter będzie dostępny w sprzedaży

vw_crafter_2017_177_test_01

Volkswagen potwierdził, że już w przyszłym roku do sprzedaży trafi całkowicie elektryczna wersja modelu Crafter. Samochód ten – znany pod nazwą E-Crafter – będzie ważył około 2500 kilogramów, oferując 136 KM mocy oraz 160 kilometrów maksymalnego, teoretycznego przebiegu.

Co ma być głównymi zaletami tego pojazdu? Po pierwsze, Volkswagen chwali się wyjątkowo szybką ładowarką, podładowujące baterie o 80 proc. w ciągu zaledwie 45 minut. Druga rzecz to natomiast wysoka ładowność w niemieckich warunkach – Crafter ma tam zabrać na pokład aż 1,75 tony ładunku, korzystając z 4,25-tonowego DMC. Jak to możliwe? Wszystko dzięki nowym niemieckim przepisom, pozwalającym podwyższyć DMC auta elektrycznego o 750 kilogramów, nadal wymagając tylko prawa jazdy kategorii B. Jeśli natomiast chodzi o inne kraje, ładowność wyniesie oczywiście tonę, przy DMC 3,5 tony.

Czy Volkswagen E-Crafter będzie produkowany w Polsce? Najprawdopodobniej tak, jako że model spalinowy powstaje przecież pod Wrześnią. Niemniej nadal nie jest to informacja potwierdzona.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 1 komentarz

  1. Michał napisał(a):

    podwyższyć powinni dla wszystkich a nie tylko dla elektryków w USA można śmigać do 7 ton bez zawodowego p.j. i jakoś nie słychać żeby mieli przez to więcej wypadków,nawiasem mówiąc tam nawet niektóre pickupy czy hummery służące jako osobówki do “wożenia się” a nie auta użytkowe mają dmc grubo ponad 3,5t . Ale tu o kasę i regulowanie rynku chodzi a nie o bezpieczeństwo

Odpowiedz