rekrutuj 40ton665
Opublikowane 20 Październik, 2017

UE obiecuje poprawić bezpieczeństwo, “Interia” wymienia zagrożenia dla kierowców ciężarówek

Komisja Europejska zapowiedziała, że do końca 2017 roku przygotuje propozycję rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo kierowców ciężarówek. Nowości te mają chronić kierowców oraz ich pojazdy przed terrorystami, zwłaszcza w dobie wykorzystywania do zamachów właśnie samochodów użytkowych.

A tymczasem w polskich mediach niezwiązanych z transportem, mianowicie na łamach “Interii”, pojawiła się publikacja dotycząca właśnie niebezpieczeństw w pracy kierowcy. Tekst tego typu może być miła niespodzianką, wszak spora część społeczeństwa nadal postrzega ten zawód na zasadzie “sobie siedzisz i jedziesz”.

Co konkretnie opisała “Interia”? Wymienia się tutaj różne rodzaje zagrożeń, z którymi spotykają się kierowcy. Mowa jest między innymi o wpuszczaniu gazu do kabin, czy też kradzieżach ładunków. Nie brakuje też nawiązań do sytuacji w Calais. Przeczytajcie zresztą sami – tekst “Interii”, zatytułowany “Niebezpieczny Zawód Kierowcy”, można znaleźć tutaj.

Pamiątkowy zrzut ekranu:

niebezpieczny_zawod_kierowcy_interia_2

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 6 komentarzy

 1. kolo napisał(a):

  “Świadomy odbywającego się właśnie przestępstwa kierowca nie może po prostu odjechać. W razie kontroli, za przerwanie tzw. “pauzy” grożą mu wysokie kary.” Gdyby mnie okradali i miałbym możliwość bezpiecznie odjechać to na pewno nie przejmowałbym się przerwaną pauzą

  • Koper88 napisał(a):

   I jeśli trafilbys na upierdliwego kontrolującego gdzieś tam to zaplacilbyś za przerwaną pauzę bo kontrolujący miałby prawo taką karę nałożyć. Wydruk jest tylko świstkiem, którego nie każdy musi respektować.

   • kolo napisał(a):

    Jezeli próbowaliby mnie okraść i bym odjechał to chyba logiczne jest że tez dzwonie na policje. Policja przyjeżdża spisuje protokół i podbija mi kwit z tacha.

 2. 13*60 napisał(a):

  Lekarze gornicy policjanci strazacy a nawet ku… maja szkodliwe zawody,wczesniejsze emerytury,13,pracuja powyzej sredniej krajowej na umowie na czystych zasadach a nie placone pod stołem przy przyklaskiwaniu skarbówki i ZUSU!A kierowcy mordy z szamba nawet nie wynurzą !!!!!

 3. Arek napisał(a):

  Mozna jeszcze napisac o niebezpieczenstwach zwiazanych z zatrudnieniem typu umowa od najnizszwj praca od km frachtu itp nieterminowe wyplaty itp

Odpowiedz