Dwa Iveco Stralis Hi-Way dla firmy Vario Transport, czyli żółte ciągniki pod rozciągane naczepy

iveco_stralis_euro_6_vario_transport_2

Jeśli chodzi o wygląd to zawsze miałem słabość do Iveco Stralis Hi-Way jako auta wyjątkowo urodziwego. Kiedy więc zobaczyłem zdjęcia najnowszych nabytków firmy Vario Transport, które wyjechały z fabryki z pięknym, żółtym lakierem, na mojej twarzy pojawił się ogromny uśmiech. Wygląd nie jest tutaj jednak najważniejszy, bo mamy przecież do czynienia z samochodami ciężarowymi. Dlatego też przejdźmy do kilku faktów na temat nowych ciężarówek.

Vario Transport to przedsiębiorstwo z Goleniowa, które specjalizuje się w transporcie ponadnormatywnym. I właśnie w tego typu transporcie będą wykorzystywane dwa fabrycznie nowe Iveco Stralis Hi-Way, za którymi pojadą naczepy z rozciąganymi platformami. Mowa tutaj o ciągnikach siodłowych 4×2 z 460-konnym silnikami Euro 6, oczywiście pozbawionymi układu recyrkulacji spalin. Do tego auta mają na pokładzie 1260 litrowe zbiorniki paliwa, pełne ospojlerowanie, a także sporą listę dodatków we wnętrzu, które mają oczywiście służyć wygodzie kierowców. Ponadto już wkrótce ciężarówki zostaną doposażone o pomarańczową belkę świetlną na dachu, natomiast żółty lakier pojawi się na kolejnych elementach nadwozia, mianowicie na lusterkach oraz w dolnej części zderzaka.

Dlaczego Iveco? Vario Transport miało już w swojej flocie włoskie ciężarówki, które okazały się być całkiem niezłymi narzędziami codziennej pracy. Dlatego też firma postanowiła spróbować Iveco także w wersji Euro 6. Sam zakup samochodów zgodnych z Euro 6 miał natomiast na celu zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstwa na rynku przewozów międzynarodowych.

iveco_stralis_euro_6_vario_transport_3

Zdjęcia: Patryk Niedźwiecki