Waberer’s szuka aż 400 nowych kierowców, czyli nowe ciężarówki i częstsze wizyty w domach

daf_euro6_waberers

Firma Waberer’s, która kupuje ciężarówki częściej niż inni przewoźnicy płyn do spryskiwaczy, szuka nowych kierowców. Oczywiście trudno się tej informacji dziwić, bo ktoś nowymi pojazdami musi jeździć, lecz trzeba przyznać, że ilość wolnych wakatów w żółto-niebieskiej firmie robi ogromne wrażenie. Węgrzy potrzebują bowiem aż 400 kierowców!

Powody zatrudnienia nowych kierowców są dwa. Po pierwsze, firma chce nieco odciążyć osoby już pracujące, które dzięki większej załodze będą mogły częściej zjeżdżać do domów. Po drugie, Waberer’s tylko w zeszłym roku zamówił 600 fabrycznie nowych DAF-ów (artykuł TUTAJ), natomiast w przygotowaniu jest zamówienie na 1300 kolejnych maszyn (więcej TUTAJ). Część z tych pojazdów zastąpi co prawda starsze ciężarówki, zmniejszając średnią wieku floty, lecz część będzie też po prostu zwiększeniem parku maszynowego i dlatego też potrzeba nowych pracowników.

W chwili obecnej Waberer’s ma 3232 zestawy z naczepami, a także zatrudnia 4 tys. kierowców. W pierwszej połowie 2014 roku wszystkie te maszyny przejechały łącznie 202 milionów kilometrów, o 8,7 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Co ciekawe, zużyto przy tym podobno o 3 proc. mniej paliwa.

Główne rynki firmy Waberer’s to Niemcy, Węgry, Francja, Wielka Brytania oraz Włochy. Co więcej, jeszcze w tym roku ma wystartować ekspansja na Benelux, za sprawą planowanego otwarcia oddziału w Holandii.