Iveco S-Way TurboStar u polskiego przewoźnika – wydanie limitowanej wersji

Fot. Iveco Poland

Iveco S-Way TurboStar, czyli limitowana wersja w stylu retro, w końcu zaczęło trafiać na polskie drogi. W Rzeszowie wydano ostatnio egzemplarz z numerem 49/180, a jego odbiorcą okazała się firma transportowa z Biłgoraja.

Jak sama nazwa wskazuje, S-Way TurboStar nawiązuje do słynnego poprzednika z lat 80, popularnego także wśród polskich przewoźników. Dlatego zastosowano tutaj dokładnie te same barwy, co na demonstracyjnych TurboStarach sprzed czterech dekad. Odtworzono też wzór dawnej, szaro-czerwonej tapicerki foteli i łóżka, a na desce rozdzielczej zastosowano pamiątkowe tabliczki z numerem, potwierdzające autentyczność danego egzemplarza.

Iveco zdecydowało się na wyprodukowanie 180 sztuk tej wersji, a ta z numerem 49 trafiła do biłgorajskiej firmy Usługi Transportowe Jacek Bojarski. Jest to ciągnik z 13-litrowym silnikiem o mocy 530 KM, a także z kilkoma dodatkami w stylu retro. Mamy tutaj przednie chlapacze, trąby pneumatyczne na boku kabiny oraz wąskie, polerowane felgi. Nie ma za to fabrycznego orurowania, oferowanego dla tej wersji, choć niekoniecznie do niej pasującego.

Na powyższych zdjęciach możecie zobaczyć opisywany egzemplarz, uwieczniony w czasie wydawania w Rzeszowie. Poniżej zamieszczam natomiast przykładowe zdjęcie wnętrza, pochodzące z innego S-Waya TurboStar na polski rynek, opatrzonego numerem 66/180. Jego fotografie jakiś czas temu miał okazję wykonać Heniek Anielski (pełna sesja pod tym linkiem).

Limitowane wnętrze (inny egzemplarz):

Pierwowzór, czyli oryginalne Iveco TurboStar: