Inter Cars Motor Show startuje już 6 września, czyli najszybsze ciężarówki wyczynowe z wizytą w Warszawie

Truck Show - Jochen Hahn (3)

Cztery niespotykane ciężarówki, a w nich takie gwiazdy jak Grzegorz Baran, Jochen Hahn i Adam Fijał. Ogromna moc, efektowne pokazy, zawrotna prędkość. To wszystko na jedynej imprezie, która połączy cały świat motorsportu!

Co powiecie na ważącą kilka ton usportowioną ciężarówkę? A co powiecie na dwa tego typu sprzęty, które dodatkowo driftują! Ale to nie wszystko. Poza driftującymi ciężarówkami od STW pojawi się również Grzegorz Baran ze swoim pojazdem, którym pokonuje mordercze kilometry w Rajdzie Dakar. Żeby tego było mało, do kompletu dołączy ciężarówka Hahn Racing, która bierze udział w różnego rodzaju wyścigach ciężarówek na całym świecie. Za jej kierownicą zasiądzie Jochen Hahn. Tak przedstawia się waga ciężka pokazów na Inter Cars Motor Show!

Gwiazdy za sterem

Na tegorocznym Inter Cars Motor Show zaprezentują się dwie driftujące ciężarówki, jedna wyścigowa oraz super mocna, terenowa konstrukcja biorąca udział w Rajdzie Dakar. Kilka słów o ich kierowcach:

Jochen Hahn – startuje w wyścigach samochodów ciężarówek od 2000 roku, ma na koncie trzy tytuły mistrzowskie w tej dyscyplinie. 40-letni Niemiec okazał się najlepszy w latach 2011-2013. Nie zamierza na tym poprzestać – w tym roku chce uzupełnić kolekcję o czwarty puchar za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Hahn jeździ, podobnie jak w ubiegłych sezonach, ciężarówką MAN w barwach Castrol. Ważący 5500 kg samochód jest mocno zmodyfikowany, a moc sześciocylindrowego silnika to 1100 KM. Napęd jest przekazywany na tylną oś za pośrednictwem 16-stopniowej skrzyni biegów.

Grzegorz Baranzasiądzie za sterami budzącej respekt na sam widok ciężarówki MAN TGA 18.480 4×4. To dokładnie ten sam pojazd, którym Grzegorz Baran każdego roku przemierza niezliczone kilometry w Rajdzie Dakar! Widzowie będę więc mieli okazję zobaczyć, jak na żywo prezentuje się ten wyjątkowy kolos, a także jak sprawnie panuje nad nim tak doświadczony kierowca. Obecność Grzegorza Barana na Inter Cars Motor Show będzie miała miejsce z ramienia firmy ZF Friedrichshafen AG.

Adam Fijałposiadacz dwóch driftujących ciężarówek, twórca, szef i motor działania STW Drift Team (indywidualny i grupowy Mistrz Polski driftingu w 2013 roku), twórca STW Motor Sport – miejsca, gdzie budowane są samochody do sportu. To właśnie tam i spod jego ręki wyszła Toyota Supra, pierwsza z serii STW Line. Adam Fijał to wielki pasjonat motoryzacji. Jest właścicielem kolekcji samochodów zabytkowych i pojazdów militarnych. Właściciel i założyciel firm ATF Heavy Transport i STW CENTER. Razem z nim na Inter Cars Motor Show pojawią się również: Bartek Stolarski „BRT”, Marcin Carzasty „STEVE”, Marek Wartałowicz ” MARO”, Mateusz Fijał „MATI” i Adrian Zatoń „ADI”.

Truck Show

Kierowcy i ich budzące respekt pojazdy zaprezentują się w programie Truck Show, który będzie można zobaczyć na imprezie Inter Cars Motor Show. Odbędzie się ona w dniach 6 – 7 września na Lotnisku Bemowo w Warszawie. Występy ciężarówek będą polegały m.in. na jeździe po specjalnie przygotowanym torze, umożliwiającym zaprezentowanie wszystkich ich możliwości. Driftujące pojazdy udowodnią, że jazda bokiem daje więcej emocji, a ciężarówka wyścigowa zmierzy się na torze z dakarową, co ma pokazać widzom dwa skrajnie różne sposoby wykorzystania w sporcie samochodów ciężarowych.

Inter Cars Motor Show ma też swoją wieczorową edycję. Inter Cars Nocne Motor Show to jedyne takie wydarzenie w Polsce! Tu także nie zabraknie występów ciężkiego sprzętu. Napięty program zadowoli wszystkich fanów motorsportu. Więcej informacji można znaleźć na: http://intercarsmotorshow.pl/

Targi części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów

Impreza Inter Cars Motor Show będzie przebiegała równolegle z z czternastymi już targami części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów. Do tej pory Inter Cars Motor Show było dodatkiem do targów, ale urosła na tyle, że osiągnęła formę osobnej imprezy. Więcej informacji na temat samych targów można znaleźć na http://targi.intercars.com.pl/

Źródło: Inter Cars