Inspekcja Transportu Drogowego na wesoło, czyli Ice Bucket Challange z Wojewódzkim Inspektorem

witd_gorzow_ice_bucket_challangeFunkcjonariusze ITD większości osób związanych w branżą transportową kojarzą się przede wszystkim z fotoradarami, godzinami straconymi na kontrolach, czepianiem się stanu technicznego i dotkliwymi karami za przekroczenia czasu pracy. Trudno się temu jednak dziwić, bo taka jest ich praca – powołano ich do kontrolowania przewozów drogowych, więc owe przewozy kontrolują. Teraz mamy jednak niecodzienną okazję zobaczyć „krokodyli” w zupełnie innym, weselszym wydaniu, jako część akcji Ice Bucket Challange.

Czym jest Ice Bucket Challange? Jest to funkcjonująca przede wszystkim na Facebooku akcja, zgodnie z którą… trzeba wylać na siebie wiadro lodowatej wody. Co więcej, wszystko musi być nagrane i umieszczone w internecie, dzięki czemu będziemy mogli nominować trzy kolejne osoby, które czyn ten powtórzą. Jest jednak też i druga możliwość – jeśli zostaniemy nominowani, a nie mamy ochoty oblewać się wodą, możemy zaprosić nominującego na obiad lub wpłacić pieniądze na konto organizacji pomagającej chorym na ALS, czyli stwardnienie zanikowe boczne. Wszystko po to, aby wspomóc walkę z tą chorobą, a także przyciągnąć do niej uwagę.

Do akcji dołączył Bogusław Bielawski, Lubuski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego. Wyzwanie on przyjął od swojego kolegi Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp. st. bryg. Huberta Harasimowicza. Z kolei Inspektor Bielawski do udziału w akcji nominował następujące osoby:

  • p.o. I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp.: inspektor Sebastian Banaszak;
  • Kierującego pracami Delegatury Północno-Zachodniej Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego: Rafał Tymkiewicz;
  • Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Krajeńskich: mł. bryg. Andrzej Cacek.

Film z występem pana Bielawskiego można zobaczyć poniżej: