Scania R560 Hot Rod w szwedzkim wydaniu, czyli wspaniałe wnętrze ciężarówki z Berthons Transport

scania_berthons_hotrod_1Scanię serii R o nazwie Hot Rod chyba wszyscy w Polsce znają. Jest to przecież najbardziej znany i utytułowany samochód ciężarowy z kościerskiej firmy Repiński Transport, według wielu osób posiadającej najładniejszą flotę ciężarówek w całym naszym kraju. Pomalowane w płomienie i szachownice R560 to jednak nie jedyny  ciężarowy Hot Rod jakiego znajdą europejskie szosy. Ciężarówkę o tej samej nazwie mają bowiem od niedawna także i Szwedzi, a konkretnie firma Berthons Transport z miejscowości Bjärnum.

Hot Rod z Berthons Transport to 25-metrowy zestaw na bazie Scanii R560, który składa się z solówki z kabiną Topline oraz typowo szwedzkiej, 4-osiowej przyczepy. Z zewnątrz auto nie wyróżnia się co prawda szczególnie wymyślnymi dodatkami, będąc jedynie wyposażonym proste orurowanie, estetyczne zabudowy dolnej partii nadwozia i dodatkowe oświetlenie, lecz to i tak nie ma żadnego znaczenia. Zastosowany na pojeździe lakier jest bowiem na tyle wyjątkowy, że żadne dodatki nie są tutaj tak naprawdę potrzebne. Malunki tytułowych hot rodów, ich atrakcyjnych miłośniczek, a także odpowiednio wkomponowana nazwa firmy prezentują się po prostu wspaniale i trudno się dziwić, że ciężarówka ledwo zadebiutowała, a już wygrała Klasę Pretendentów na dopiero co zakończonym szwedzkim zlocie Nordic Trophy. To nadal jednak nie koniec tego artykułu, bo wygląd zewnętrzny szwedzkiego hot roda mówiąc kolokwialnie i tak „wymięka” przy tym, co oferuje wnętrze.

Duma i radość Berthons Transport wbrew pozorom nie jest dziełem szwedzkich tunerów, lecz powstała w Holandii, gdzie zajęło się nią kilka świetnych warsztatów wyspecjalizowanych w tuningu. Jednym z nich była firma Special Interior Truckstofferingen z miejscowości Urk, która w całej Europie uchodzi za jeden z najlepszych zakładów zajmujących modyfikowaniem wnętrz. I nie jest to twierdzenie w żaden sposób na wyrost, bo wystarczy rzut oka na wnętrze seledynowego Hot Roda, aby zrobić oczy wielkości pięciozłotówek. Pomysłowe detale, świetne oświetlenie, wysokiej jakości materiały i oczywiście ciekawy motyw przewodni – wszystko to Special Interior Truckstofferingen umieściło na swoim miejscu. Zapraszam do oglądania!

Źródło zdjęć: Special Interior Truckstofferingen

scania_berthons_hotrod_2

scania_berthons_hotrod_3

scania_berthons_hotrod_4

scania_berthons_hotrod_7 scania_berthons_hotrod_5 scania_berthons_hotrod_6scania_berthons_hotrod_8 scania_berthons_hotrod_9