Ilu gimnazjalistów zmieści się do Volva FH Globetrotter XL, czyli jak ZMPD promuje zawód kierowcy

Ilu gimnazjalistów zmieści się do Volva FH Globetrotter XL poprzedniej generacji? Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych, przy współpracy z Publicznym w Gimnazjum w Czchowie w woj. małopolskim, postanowiło to sprawdzić. 11 maja pod szkołą zaparkował więc ciągnik siodłowy z firmy Litwiński, który ostatecznie okazał się zmieścić 32 osoby.

Nagranie z tego przedsięwzięcia opublikowano teraz w sieci (powyżej), pod wiele mówiącym hasłem „W polskich ciężarówkach jest dużo miejsca dla młodych Polaków”. Okazuje się więc, że to czchowskie przedsięwzięcie było formą promowania transportu wśród młodzieży i zachęcania ich do edukacji w przywróconym ostatnio zawodzie kierowcy-mechanika. Podkreśla to też poniższy komentarz, który ZMPD zamieściło przy swoim filmie:

W Polsce brakuje 100 tysięcy kierowców zawodowych. Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce poprosiło młodzież z Czchowa o pomoc z zachęcaniu absolwentów gimnazjów do podejmowania nauki w zawodzie kierowca-mechanik. Młodzi Polacy nie muszą szukać pracy za granicą. Mogą poznawać świat pracując w polskich firmach, za kierownicami polskich ciężarówek.

Dla porównania jeszcze dodam, że w 2015 roku pobito rekord ilości osób mieszczących się we Fiacie 126p. Do malutkiego nadwozia zmieściło się wówczas aż 17 dziewcząt o wzroście co najmniej 155 cm. Z tym jednak zastrzeżeniem, wszystkie one ćwiczyły na co dzień taniec i miały na swoim koncie tytuł Mistrzyń Świata w Tańcu Współczesnym. Takie sportowe przygotowanie na pewno się przydało.