rekrutuj 40ton665
Opublikowane 3 Styczeń, 2018

Hakowiec z kontenerami wyrządził w tunelu ogromne szkody – 100 metrów konstrukcji wymaga wymiany

kontener_zniszczyl_tunel_a10_holandia

Powyżej: zdjęcie opublikowane przez holenderską policję

W Holandii doszło dzisiaj rano do bezprecedensowego zdarzenia. W kontenerze hakowym, przewożonym przez ciężarówkę, otworzyła się górna pokrywa. Element ten uniósł się ponad kontener i uderzył w górne poszycie tunelu. W efekcie około 100 metrów tunelu wymaga bardzo pilnej wymiany.

Wszystko wydarzyło się na autostradzie A10, w tunelu o nazwie Zeebergertunnel. Przeprawa ta wyposażona jest w system pomiaru wysokości, mający zapobiegać wypadkom. Gdyby więc ciężarówka była za wysoka, system rozpoznałby to i wyświetlił sygnał do zatrzymania. A jednak, komunalny DAF XF z przyczepą wjechał do tunelu i wyrządził ogromne szkody.

Jak się okazało, DAF przejechał przez miejsce pomiaru wysokości, jak najbardziej mieszcząc się w normie. Dopiero chwilę później otworzyła się wspomniana pokrywa kontenera, dosłownie rozrywając sufit. Następnie kontener spadł jeszcze z przyczepy na jezdnię, zajmując dwa pasy ruchu.

Szczęściem w nieszczęściu jest fakt, że wypadek miał miejsce na skraju tunelu. Ciężarówka nie była więc jeszcze pod ziemią, pod zatoką IJ, lecz przejeżdżała dopiero pod metalowym ożebrowaniem. Zostało ono rozstawione nad jezdnią, aby przygotować wzrok kierowców na wjechanie pod ziemię, w strefę całkowicie sztucznego oświetlenia.

Film nagrany tuż po wypadku:

Więcej zdjęć z miejsca zdarzenia:

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 6 komentarzy

 1. Igor napisał(a):

  Koleka problem!

 2. MBa napisał(a):

  Igor, mialem to samo napisac hahaha

 3. kalpczorok napisał(a):

  No koleka no problem!

 4. Slawek napisał(a):

  Po pierwsze koleka problem! A po drugie zasrane leniwe guldeny i duny mają tak lewe ręce i czyste paznokcie, że żaden z nich nie zamknąłby tych klap ręcznie dlatego mają je sterowane z pilota, a piloty durnie noszą przy dupie w kieszenie. Pewnie i tutaj tak było, może “źle” usiadł i zadzialał pilot,który to otworzył.. tak bardzo narzekają na transport ze wschodu, a tam selekcja naturalną sama ich wykończyć

 5. Randy napisał(a):

  Nie smiej się dziadku z czyjegoś przypadku.

 6. Andrej/UA napisał(a):

  Kaleka problem !!!

Odpowiedz