rekrutuj 40ton665
Opublikowane 3 Styczeń, 2018

Samochód pędził pod prąd trasą ekspresową S8 – na szczęście zauważyli go funkcjonariusze ITD

pod_prad_s8

Kierowca tego niebieskiego Actrosa naprawdę miał o czym opowiadać na sylwestrowej imprezie. Właśnie 31 grudnia, w sylwestrowy poranek, trafił on na rosyjski samochód osobowy jadący pod prąd. Był on też świadkiem zatrzymania tego pojazdu przez funkcjonariuszy ITD. A o wszystkim opowiada poniższy komunikat, opublikowany przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego:

Skrajnie niebezpieczną jazdę pod prąd samochodu osobowego przerwali na obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej inspektorzy Biura Elektronicznego Poboru Opłat z Sekcji Północno Wschodniej GITD. Rosjanin kierujący pojazdem był trzeźwy, został ukarany 500-złotowym mandatem.

Do niecodziennego zdarzenia doszło w niedzielę rano, 31 grudnia 2017 r. na odcinku drogi ekspresowej S8, stanowiącym obwodnicę Ostrowi Mazowieckiej. Inspektorzy patrolujący trasę oznakowanym radiowozem dostrzegli samochód osobowy poruszający się z dużą prędkością lewym pasem, w kierunku przeciwnym do obowiązującego.

Samochód stwarzający duże zagrożenie w ruchu drogowym został natychmiast zatrzymany do kontroli przez inspektorów. Pojazd na rosyjskich tablicach rejestracyjnych prowadził obywatel Rosji, który nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania na drodze.

Badanie trzeźwości nie wykazało obecności alkoholu w organizmie kierującego. Za popełnione wykroczenie został ukarany przez inspektorów 500-złotowym mandatem.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 10 komentarzy

 1. JacekKaszuby napisał(a):

  Skoro Rusek byl trzezwy to moze wlasnie dlatego jech a pod prad. Po pijaku to by jechal normalnie.

 2. stoldom napisał(a):

  A mi ze zdjecia wydaje sie ze biala osobowka jedzie pod prąd….

 3. Anty napisał(a):

  Dla Polaka za coś takiego zabrali by prawo jazdy 🙁

 4. Rfs napisał(a):

  Trzeba być utalentowanym by wjechać na eske lub autostradę pod prąd. Zastanawia mnie tylko dlaczego gdy ktoś się zorientuje że jedzie pod prąd to zamiast zjechać na margines i szukać możliwości obrucenia się do jazdy w dobrym kierunku usilnie jedzie lewym pod prąd, to mimo wszystko dodatkowo zwiększone ryzyko bo na lewym jadą przecież pojazdy z większą prędkością (zbliżają się szybciej i później mogą takiego delikwenta dostrzec), nijak ma się ta sytuacja w porównaniu do zwykłej np DK.

 5. Luk napisał(a):

  A zrobili test na narkotyki? Naćpany napewno był. Takiego to odrazu do odsiadki na 25 lat za próbę zabójstwa lub terroryzmu na drodze.

 6. emokah napisał(a):

  Pewnie w tym celu np. w Czechach, czy Austrii są ogromne żółte znaki za każdym miejscem gdzie można wjechać pod prąd, ustawione odwrotnie do kierunku ruchu z napisem: “Stój, jedziesz pod prąd”.

 7. Misio84 napisał(a):

  Trzeba być kompletnie jeb….. żeby odwalić taki manewr. Rusek jak i inni gieroje ktorzy zrobią cos takiego powinni odrazu pałą po łbie dostać!!!

Odpowiedz