Ford F-Max zadebiutuje w Hiszpanii, Portugalii oraz we Włoszech – ekspansja szybciej, niż planowano

Gdy Ford F-Max miał swoją oficjalną premierę, jego sprzedaż na najbliższe lata zapowiadano przede wszystkim w krajach Europy Wschodniej oraz Środkowo-Wschodniej. Teraz jednak rynkowa ekspansja uległa przyspieszeniu i F-Max ma wkrótce rozpocząć karierę w krajach tak zwanej „starej Unii”.

Jak podaje brytyjski magazyn „Commercial Motor”, turecki producent właśnie przygotowuje się do otwarcia sieci sprzedaży we Włoszech, Hiszpanii oraz Portugalii. Innymi słowy, F-Max stanie się dostępny dla przewoźników z Europy Południowej. Szczególnie istotna jest przy tym Hiszpania, jako że kraj ten ma bardzo wysoki udział w europejskim transporcie międzynarodowym, a także w sprzedaży dalekobieżnych ciężarówek.

Na zdjęciu, nadesłanym przez Czytelnika Mateusza, możecie zobaczyć Forda F-Maxa oczekującego na rozładunek w Niemczech. Egzemplarz ten miał tureckie numery rejestracyjne, a więc przyjechał z kraju swojej produkcji. Sam Mateusz miał też okazję zajrzeć do środka i jak twierdzi, nawet na tle jego MAN-a TGX XXL kabina robi wrażenie swoimi wewnętrznymi rozmiarami.