OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 5 Kwiecień, 2019

203 ciężarówki zatrzymane jednej nocy – dwóch kierowców jechało bez karty, a jeden był nietrzeźwy

Nocne kontrole ciężarówek zawsze wzbudzają duża zainteresowanie. W końcu, jak to się zwykło mówić, ciężki transport idzie właśnie nocą. Niemniej zwykle działania tego typu były prezentowane pod kątem ruchu na autostradach, w dni kończące lub rozpoczynające weekendy. Poniższej zaś mamy przykład kontroli przeprowadzonej w nocy z czwartku na piątek, na podlaskich odcinkach dróg nr 8 oraz 19.

Komunikat WITD Białystok:

Podlascy inspektorzy w nocy z 4 na 5 kwietnia na drodze  krajowej nr 8 i 19 uczestniczyli w działaniach kontrolnych ukierunkowanych na kontrolę trzeźwości oraz wykrywania manipulacji na czasie pracy kierowców zawodowych w pojazdach ciężarowych.

W trakcie wspólnych działań skontrolowano 203 samochody wykonujące przewozy drogowe. Podczas kontroli stwierdzono jednego nietrzeźwego. Badanie wykazało 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierujący zgodnie z obowiązującymi przepisami dopuścił się przestępstwa. Sprawę przekazano funkcjonariuszom Policji.

Ponadto dwóch kierowców nie miało świadomości, że powinni posiadać karty do tachografu cyfrowego rejestrującego czas pracy. Wobec przedsiębiorców wszczęto postępowania administracyjne zagrożone karami 2600 zł. i 2900 zł.

Podobne działania będą kontynuowane w niedalekiej przyszłości.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować: