Jedno urządzenie do opłat w już ośmiu krajach – również niemieckie BAG zaakceptowało UTA One

Kolejne uniwersalne urządzenie drogowe może rozpocząć karierę na terenie Niemiec. To urządzenie o nazwie UTA One, które właśnie uzyskało oficjalną akceptację niemieckiej służby BAG.

Dzięki tej akceptacji, UTA One wkrótce będzie mogło być wykorzystane do opłacania niemieckich dróg. Urządzenie stanie się tym samym alternatywą dla klasycznych toll collectów, i to alternatywą bardzo praktyczną.

Już w chwili obecnej UTA One ma bowiem pozwalać na opłaty w Belgii, Francji, Włoszech, Austrii, Portugalii, Hiszpanii oraz na A4 między Katowicami a Krakowem. Gdy zaś dodamy do tej listy Niemcy, łącznie będzie ona liczyła już osiem krajów.

Jak będzie przebiegała praktyczna strona tego rozszerzenia? Osoby posiadające już urządzenia UTA One będą musiały dokonać bezprzewodowej aktualizacji oprogramowania. W jej następstwie urządzenie zacznie działać także w Niemczech.

Informacyjnie jeszcze dodam, że w połowie ubiegłego miesiąca niemiecką akceptację uzyskało urządzenie DKV Box Europe. W jego przypadku lista krajów jest jednak znacznie krótsza, poza Niemcami obejmując tylko Belgię.

UTA One: