Ford F-Max ma 1 proc. udziału w rynku – galeria egzemplarzy, które znalazły klientów

W połowie 2019 roku w Polsce pojawiła się nowa marka ciężarówek. Był to Ford, reprezentowany głównie przez ciągnik siodłowy F-Max. Jego oficjalnym importerem została firma Q-Service Truck z Grupy Inter Cars, a plany na pierwsze 2-3 lata sprzedaży przewidywały osiągnięcie 5-procentowego udziału w rynku.

Ta sprzedaż wystartowała mniej więcej półtora roku temu. Jak więc realizacja planów wygląda na tym półmetku? Jak na razie 5-procentowego udziału nie widać i raczej się na niego nie zapowiada. Udało się jednak osiągnąć 1-procentowy udział w rynku ciężkich ciągników, utrzymując go nieprzerwanie od ubiegłego roku.

W całym 2020 roku w Polsce dostarczono 14 461 nowych ciągników powyżej 16 ton. Wśród nich było 146 Fordów, czyli właśnie 1 procent. W tym roku jest podobnie – w styczniu, lutym oraz marcu dostarczono 5758 nowych ciągników, natomiast Fordów było 59. Innymi słowy, jeden na sto nowych ciągników to obecnie właśnie Ford.

A w jakich barwach występują te samochody? To możecie obejrzeć na poniższej galerii zdjęć. Wszystkie fotografie pochodzą z Truck-Spotters.eu i prezentują część F-Maxów, które otrzymały polskie rejestracje w ciągu minionego półtora roku. Na każde ze zdjęć możecie też kliknąć, by przejść wówczas na Truck-Spotters.eu i sprawdzić gdzie zostało wykonane zdjęcie oraz do jakiej firmy należy dany pojazd.