Schwarzmüller umożliwia bezpłatne testowanie wywrotek aż przez dwa tygodnie

Publikacja na zamówienie

Rynek przyczep i naczep w naszym kraju jest stosunkowo poukładany. Warto jednak przyjrzeć się firmie Schwarzmüller, która w tym roku obchodzi swój 150 jubileusz. Ten austriacki producent konsekwentnie realizuje swoją politykę ekspansji w Polsce. W nieco ponad dekadę uplasował się w pierwszej piątce pod względem sprzedaży swoich pojazdów. 

Firma Schwarzmüller szczyci się dziesiątkami lat doświadczenia oraz dopracowanym know-how, które zapewnia wszystkim wywrotkom bardzo ważną i pożądaną cechę – doskonałą stabilność pojazdu w trakcie wyładunku. Inteligentna konstrukcja ramy sprawia, że pojazdy Schwarzmüller pozostają na swoim miejscu nawet wtedy, kiedy środek ciężkości pojazdu przesuwa się podczas rozładunku i jest coraz wyżej. W wywrotkach zastosowano stal Naxtra oraz specjalne profile zapobiegające odkształceniom. Dzięki temu rama jest odporna na skręcanie, a to przekłada się na wyjątkową stabilność całego pojazdu podczas wywrotu. Sama skrzynia wywrotki zbudowana jest z najlepszej dostępnej na rynku, odpornej na ścieranie stali marki Hardox o twardości 400-450 HB, a wyposażenie jej w elektrycznie składany dach znacznie skraca proces załadunku i rozładunku. Wg wyliczeń producenta można dzięki niemu uzyskać nawet do 60 dodatkowych minut pracy dziennie.

Swoją ofertę w tym zakresie firma Schwarzmüller kieruje przede wszystkim do przewoźników specjalizujących się w transporcie materiałów sypkich, kruszyw, żwiru, gruzu i tym podobnych. Wywrotkami przestrzennymi można przewozić także towary na paletach lub inne towary przestrzenne. Podwozie oraz sama skrzynia ładunkowa, są dostępne zarówno w wersji aluminiowej, jak i stalowej. Użytkownik dobiera odpowiednią dla siebie konfigurację w zależności od zastosowania i oczekiwanej masy własnej. Mówimy tutaj aż o pięćdziesięciu wariantach pojazdów przeznaczonych dla branży budowlanej.  Spośród tak szerokiej gamy produktów, rośnie zainteresowanie wywrotkami ze skrzynią segmentową o kubaturze 24-27 m3. Konfiguracje można dostosowywać indywidualnie do potrzeb klienta albo specyfiki branżowej. Standardy Schwarzmüller obejmują naturalnie mnogość detali wyposażeniowych oraz komponenty renomowanych producentów.

Producent wywrotek segmentowych Schwarzmüller podkreśla, że zalety jego produktów uwydatniają się przede wszystkim w przemyśle budowlanym i recyklingowym. Przyczynia się do tego wygodny, bezpieczny transport i rozładunek piachu, kamieni, złomu, odpadów oraz gęstych płynów.

Wywrotki segmentowe Schwarzmüller w wersji termomulda pozwalają przewozić również płynny asfalt na miejsce budowy nie martwiąc się o spadek temperatury przewożonego towaru. Producent wykorzystuje tutaj swoje wieloletnie doświadczenie w izolowaniu cystern. Skrzynie wywrotek z izolacją termiczną zbudowano z wykorzystaniem niewrażliwych na temperaturę płyt piankowych. Możliwe są różne płyty izolacyjne: aluminium anodowane (seryjnie), aluminium lakierowane, V2A wysoki połysk. Przygotowano je uwzględniając czujniki temperatury wraz z jednostką pomiarową oraz drukarką i portalem internetowym. Opcjonalnie stosuje się rozwiązania takie jak spychacz do asfaltu, pneumatyczny zderzak przeciwnajazdowy, opryskiwacz do środka przeciwzbrylającego oraz monitoring temperatury. 

Warto podkreślić, że branża budowlana będzie się cały czas rozwijała. Przyczyniają się do tego chociażby inwestycje firm w majątek trwały. Coraz więcej przedsiębiorstw buduje własne siedziby, magazyny czy oddziały. W Polsce konieczne jest również wykorzystanie dofinansowania z Unii Europejskiej na inwestycje infrastrukturalne. Ponadto do rozwoju biznesu budowlanego w Polsce przyczynia się również budownictwo mieszkaniowe, które pomimo pandemii nadal utrzymuje się w trendzie wzrostowym. Te tendencje pokazują, że również firmy budowlane chętnie inwestują swój kapitał w maszyny i urządzenia. Jest to istotna zmiana w porównaniu do ubiegłego roku, kiedy z obawy przed skutkami pandemii, branża wstrzymała decyzje zakupowe. Dzisiaj możemy śmiało powiedzieć, że rynek samochodów budowlanych w Polsce jest chłonny.

Jednak ze względu na zagęszczenie ruchu oraz ograniczenia infrastrukturalne i ustawowe, liczba ciągników może teraz wzrastać wolniej niż dotychczas. Odpowiedzią na ten fakt jest wzrost wydajności przyczep oraz zabudów. Schwarzmüller dzięki inteligentnym konstrukcjom jest motorem tych zmian: większy ciężar użytkowy, dłuższe użytkowanie produktu, prostsza obsługa i redukcja kosztów – to wyróżniki tej marki. W dziedzinie zabudów i przyczep jest duży potencjał. Schwarzmüller urzeczywistnia wizję inteligentnych pojazdów dzięki kompetentnemu i innowacyjnemu zespołowi, liczącemu około 2.150 pracowników z działów: projektowego, konstrukcyjnego i produkcyjnego.

Firma Schwarzmüller Polska, znając zalety swoich produktów, oferuje możliwość bezpłatnego testowania wywrotki przez okres dwóch tygodni. Wszystkie szczegóły można uzyskać bezpośrednio u producenta:  https://www.schwarzmueller.com/pl/informacje-kontakt/kontakt/