Ford F-Max coraz bardziej dostępny w Europie – kolejna premiera, tym razem w Austrii

Od oficjalnej europejskiej premiery Forda F-Maxa upłynęły już cztery lata. Rynkowe premiery nadal jednak nie ustają, gdyż ciężarówka jest stopniowo wprowadzana do kolejnych krajów.

Najnowszym państwem na liście okazuje się Austria, gdzie oficjalne przedstawicielstwo Ford Trucks uruchomiono w połowie października Świeżo powstały importer ogłosił przy tym nabór do pracy, a u klientów zaczęły się pojawiać pierwsze egzemplarze demonstracyjne. Jest to też dobra wiadomość dla zagranicznych posiadaczy F-Maxów, gdyż ewentualne serwisowanie na terenie Austrii może być teraz łatwiejsze.

Wraz z tą premierą, producent tureckiej ciężarówki uzupełnił ważną lukę na mapie Europy. Dotychczas firma miała już bowiem dealerów w krajach otaczających Austrię, takich jak Niemcy, Czechy, Węgry, Słowenia oraz Włochy.

Gdzie natomiast F-Max nadal nie jest dostępny? Tutaj można wskazać Holandię, kraje skandynawskie, Finlandię oraz Szwajcarię. Nie prowadzi się też sprzedaży w Wielkiej Brytanii oraz Irlandii, w związku z brakiem konfiguracji dla ruchu lewostronnego.