OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 14 Kwiecień, 2018

Film z trasy między Holandią a Katarem w 2006 roku – 7 tys. km w jedną stronę Scaniami serii 3

Jeśli macie w ten weekend dużo wolnego czasu, chciałbym polecić Wam serię filmów opublikowanych na YouTube. Prezentują one względnie współczesną trasę z Europy na Bliski Wschód, mającą miejsce w 2006 roku.

Trasę tę pokonało dwóch holenderskich kierowców, jadących Scaniami 113 z kabinami z serii Streamline. Wysłano ich aż do Kataru, czyli kraju położonego nad Zatoką Perską, około 7 tys. kilometrów od Holandii. By tam dotrzeć, ciężarówki musiały przedostać się do Włoch i promem z miasta Ankona przepłynąć do Grecji. Następnie przejechali przez Turcję, Syrię, Jordanię oraz Arabię Saudyjską, spotykając się w najróżniejszymi krajobrazami i delikatnie mówiąc interesującymi warunkami drogowymi.

Wszystkich filmów jest aż dwanaście. Z tego, co udało mi się wypatrzyć, w czwartym odcinku kierowcy zaczynają przemierzać Syrię, wówczas jeszcze nieobjętą wojną. Od 10 odcinka mamy przejazd przez pustkowia Arabii Saudyjskiej, natomiast w ostatnim odcinku, nocą, kierowcy wjeżdżają do Kataru.

Warto też zwrócić uwagę na ciężarówki, które Holendrzy spotykają po drodze. Im bliżej celu, tym bardziej drogi zdominowane są przez ciężarowe Mercedesy. Często są to charakterystyczne “kurzhaubery” z silnikiem pod wysuniętą, zaokrągloną maską. Sporo jest też serii SK, NG, a do tego dochodzą liczne Volva F12 oraz FH12.

Wszystkie 12 odcinków, w kolejności, zamieszczam poniżej:

Ten wpis ma 5 komentarzy

 1. Darek napisał(a):

  I że to się opłaca?

 2. krcr napisał(a):

  taką rurę mogli wysłać pocztą…

 3. Michal napisał(a):

  Jo, Bogdan Smolen doniesie

 4. Astran napisał(a):

  Nie dwoch Holendrow tylko Brytyjczyk I Holender .Phil jest podwykonawca w Astran cargo od 20lat(znany mi I wszystkim podwykonawca z Astran Cargo jako Pip ) … Scanie kupione w holandi naczepy w Anglii a ladunek z Wloch ! Zatrudnil holendra I zrobil z nim trzy kolka .Trasy w jedna strone zajmuja okolo 18dni.Na miejscu sprzedaje sie zestawy I wraca samolotem do Anglii z Dubaju .ezeli juz cos opisujesz to proponuje zasiegnac jezyka … Ale zapewne niebawem pojawi sie tez artykol na temat Benjin-Bruxela … Bo mniewam ,ze slyszalesz …

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.