Film pokazujący dzisiejszy wypadek na drodze nr 81 – zobacz dlaczego “lohra” się przewróciła

Nieczęsto nadarza się okazja, by tak dokładnie zobaczyć przebieg wypadku drogowego. Powyższy film, opublikowany przez serwis “Bielskie Drogi” jest więc szczególną przestrogą.

Choć data na nagraniu wskazuje coś innego, film został wykonany ledwie kilka godzin temu. Omawiany wypadek miał miejsce dzisiaj, około godziny 13, na drodze krajowej nr 81. Wiele wskazuje na to, że spowodował go kierowca osobowego BMW, jadący w tym samym kierunku, co autotransporter na bazie Mercedesa Actrosa.

BMW z nieznanych powodów uderzyło w bok ciężarówki, wytrącając ją z toru jazdy. W efekcie autotransporter przebił barierki rozdzielające jezdnie, wpadł na przeciwległe pasy ruchu i zderzył się z Audi A4. To właśnie w tym ostatnim pojeździe znajdowała się kamera, która wykonała nagranie.

Szczęśliwie w zdarzeniu nikt nie ucierpiał i kierowcy opuścili pojazdy o własnych siłach. Na miejscu nadal jednak trwa akcja ratunkowa, blokująca ruch w kierunku południowym. Konieczne było ściągnięcie ciężkiego holownika pomocy drogowej, a także całej grupy lekkich autolawet. Te ostatnie zabiorą uszkodzony ładunek Actrosa, w postaci nowych samochodów osobowy marki KIA.

Liczne zdjęcia z miejsca zdarzenia znajdziecie tutaj.