Europoseł oraz przedstawiciel IRU spędzili noc w ciężarówkach, na jednym z belgijskich parkingów

W Parlamencie Europejskim będzie się dzisiaj debatowało na temat „Pakietu Drogowego”, czyli zestawu nowych przepisów dla przewoźników oraz kierowców ciężarówek. Z tej okazji dwóch uczestników debaty postanowiło spędzić noc na parkingu w Kalken między Antwerpią a Gentem.

Uczestnicy tej akcji to Matthias Maedge z ogólnoświatowego stowarzyszenia transportowców IRU, a także holenderski europoseł Wim van de Camp. Obaj panowie postanowili spędzić noc w kabinach ciężarówek, by lepiej poznać branżowe realia i zobaczyć jak żyją kierowcy ciężarówek. Dzisiaj natomiast mieli wykorzystać te przemyślenia w czasie transportowej debaty.

Oczywiście trzeba zaznaczyć, że panowie Maedge oraz Van de Camp mieli tylko namiastkę rzeczywistości. Do dyspozycji otrzymali bowiem nowe, bardzo bogato wyposażone ciągniki (na zdjęciu), zaparkowane na bezpiecznym, strzeżonym parkingu. Zwłaszcza tego ostatniego wielu kierowców może na co dzień pozazdrościć.

Sam Wim van de Camp też zwraca uwagę na potrzebę budowania takich bezpiecznych, strzeżonych parkingów z odpowiednim zapleczem sanitarnym. Po spędzeniu nocy w kabinie serii S, doszedł nawet do stwierdzenia, że odpoczynek w dobrze wyposażonej ciężarówce, na bezpiecznym parkingu, może być dla kierowcy lepszym rozwiązaniem, niż odpoczynek w tanim hotelu. Tym bardziej, że dostępność hoteli nadal jest utrudniona, a pozostawianie ciężarówki bez żadnego dozoru, z dala od kierowcy, jest po prostu niebezpieczne.

Czym jest „Pakiet Drogowy”? Odpowiedź poniżej:

“Pakiet drogowy” wraz z komentarzem eksperta – kiedy mogą pojawić się zmiany i jak będą wyglądały?