Elektryczne Renault serii D w normalnej eksploatacji, czyli test w dystrybucji francuskich perfum

elektryczne_renault_serii_d_test_perfumy_1

Całkiem niedawno pisałem (TUTAJ), że Renault Trucks chce poszerzyć ofertę pojazdów serii D o modele zasilane gazem ziemnym CNG. To jednak nie koniec ekologicznych eksperymentów z dystrybucyjnymi ciężarówkami tego producenta, bo Francuzi rozpoczynają właśnie także testy serii D wyposażonej wyłącznie w napęd elektryczny.

Produkująca perfumy firma Guerlain, przedsiębiorstwo Speed Distribution Ligistique, a także oczywiście Renault Trucks postanowiły połączyć siły i wprowadzić do normalnej eksploatacji 16-tonową ciężarówkę, która nie spali ani miligrama benzyny przewożąc przy tym do 6 ton ładunku. Mowa tutaj o Renault serii D z elektrycznym silnikiem i kompletem baterii gwarantujących zasięg do 120 km. Żeby jednak było ciekawiej, zadaniem auta jest przejechanie każdego dnia aż 200 km między centrum dystrybucyjnym Guerlain a sprzedającymi perfumy paryskimi butikami. Jak to zrobić? Oczywiście poprzez międzyładowania, które wpisano w plan pracy. I tak codziennie ciężarówka zrobi dwie krótkie przerwy na częściowe podładowanie akumulatorów, natomiast w nocy, między godziną 19 a 2 rano, pojazd zostanie naładowany w stu procentach.

Perfumowy test potrwa do końca 2015 roku.

elektryczne_renault_serii_d_test_perfumy_4 elektryczne_renault_serii_d_test_perfumy_3 elektryczne_renault_serii_d_test_perfumy_2