OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 25 Marzec, 2019

Dwanaście Iveco Stralis dla zespołu Alfa Romeo Racing – ciężarówki przewiozą m.in. bolidy F1

Ciężarówki marki Iveco już od kilkudziesięciu lat obsługują wyścigi Formuły F1. Od lat korzysta z nich fabryczny zespół Ferrari, wyróżniając je charakterystycznym, czerwonym malowaniem. Teraz natomiast do Stralisów Ferrari dołączą także Stralisy Alfa Romeo.

Alfa Romeo Racing to nowy zespół Formuły F1. Powstał on w ramach przejęcia i przekształcenia dotychczasowego, szwajcarskiego zespołu Sauber. A skoro Alfa Romeo należy do koncernu Fiata, to trzeba było do tego dopasować także ciężarówki.

Sauber korzystał w ostatnich latach z ciężarówek Renault Trucks. Gdy jednak zespół przemianowano na Alfa Romeo Racing, francuska flota musiała ustąpić flocie włoskiej. Do zespołu trafiło więc dwanaście egzemplarzy Iveco Stralis, a także jeden egzemplarz Iveco Daily.

Wszystkie te pojazdy otrzymały białe malowanie, podobnie jak bolidy Alfa Romeo. Wszystkie mają też silniki diesla (co dzisiaj w Iveco nie jest już takie oczywiste), a ponadto rozpoznamy je po szwajcarskich tablicach rejestracyjnych.

Zadaniem opisywanej floty będzie transport bolidów oraz całego zaplecza na wszystkie europejskie wyścigi F1. W przypadku dwóch ciągników mogą to być także transporty ponadnormatywne, na co wskazuje oznakowanie ciężarówek.