OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 14 Marzec, 2016

Dwa ciężkie kontenery 20-stopowe, w ramach aż 74-tonowego zestawu, jak najbardziej mogą mieć sens

dwa_kontenery_morskie_74_tony_szwecja_2

Zbyt ciężkie 20-stopowe kontenery morskie to problem powszechnie znany, prowadzący do bardzo poważnych przeładowań. Niemniej Szwedzi są zdania, że wożenie dwóch wyjątkowo ciężkich kontenerów to na dobrą sprawę świetny pomysł, o ile jednak zaprzęgniemy do takiego transportu odpowiedni sprzęt. Nie mam tutaj jednak na myśli ciągnika siodłowego 6×2 oraz klasycznej, trzyosiowej naczepy, jak to bywa w Polsce, lecz zestaw o osiach aż dziewięciu.

Taki układ ma gwarantować doskonałe rozłożenie nawet 74-tonowego ciężaru, gdyż maksymalnie tyle waży z ładunkiem widoczny na zdjęciach zestaw. Wprowadzono go właśnie do eksperymentalnej eksploatacji na trasie między portem w Helsingborgu a siedzibą firmy Höganäs AB, czyli na odcinku około 25 kilometrów.

Dotychczas trasę tę pokonywała ciężarówka wożąca za każdym razem po jednym kontenerze, aby zmieścić się w przepisach dotyczących dopuszczalnej masy całkowitej, lecz było to, a jakże by inaczej, niezbyt ekologiczne. I dlatego też Szwedzi uznali, że znacznie lepiej przygotować nieco cięższą i mocniejszą ciężarówkę, która przewiezie dziesięć kontenerów w pięciu, a nie aż dziesięciu przejazdach. Wyliczono, że coś takiego zmniejszy stosunek wyemitowanego CO2 do ilości przetransportowanego ładunku o nawet 35 proc., przy okazji tak samo korzystanie wpływając na zużycie paliwa.

Przy okazji warto zaznaczyć, że białe Volvo bez problemu poradzi sobie z takim 74-tonową masą całkowitą. Mowa tutaj bowiem o najmocniejszym na świecie, 750-konnym egzemplarzu modelu FH16.

dwa_kontenery_morskie_74_tony_szwecja_3

Ten wpis ma 4 komentarzy

  1. łukasz napisał(a):

    kiedyś ładowałem stal w bydgoszczy, to na dwie plandeki po 24 tony bralismy ,to co przywiozł jeden zestaw z dwoma kontenerami 🙂 i o ile pamiętam była to scania 420

  2. kajos napisał(a):

    wszystko bedzie pasowalo jak romek na to nie wsiadze 😀

  3. Stasz napisał(a):

    Bardzo fajne rozwiązanie, ale polecam Szwedom tworzyć kontenerowe zabezpieczenia przeciw wtargnięciom imigrantów, bo ten kraj już niedługo zostanie dosłownie “zalany” przez imigrację ekonomiczne z przez niewykształconych analfabetów w większości młodych agresywnych mężczyzn nie mających pojecia jak zachowywać się w kulturze europejskiej z muzułmańskich z krajów afrykańskich

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.