OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 1 Kwiecień, 2015

Duńskie ciężarówki złamały przepisy w czasie kabotażu w Polsce, czyli jak to jest być na miejscu Zachodu

dunskie_ciezarowki_kabotaz_w_polsce_gabaryty_1

No to teraz możemy poczuć się jak bogaty kraj Unii Europejskiej, w którym ludziom żyje się naprawdę dobrze, a jedynym większym problemem gospodarki jest fakt, że zagraniczne firmy próbują popsuć rynek. Po licznych doniesieniach dotyczących Polaków łamiących na Zachodzie przepisy przy okazji wykonywania kabotażu, możemy teraz bowiem zapoznać się z czymś odwrotnym – komunikatem napisanym przez polskie służby, w którym to Duńczycy wykonywali kabotaż i przy okazji złamali prawo. Trzeba przyznać, że to nietypowe uczucie 😉 Swoją drogą gabaryty z tej duńskiej firmy już kiedyś pokazywałem, w TYM artykule.

W dniu 1 kwietnia br. o godz. 01:30 na autostradzie A1 w okolicach Torunia inspektorzy z WITD w Bydgoszczy zatrzymali do kontroli dwa nienormatywne pojazdy członowe należące do przewoźnika duńskiego i przewożące elementy wieży wiatrowych.

Długość każdego pojazdu nienormatywnego wynosiła prawie 50 metrów, a jego rzeczywista masa z ładunkiem wynosiła ponad 100 ton. W toku kontroli ustalono, że pojazdy nienormatywne poruszają się po drogach publicznych niezgodnie z warunkami przejazdu określonymi przez GDDKiA w zezwoleniach kategorii VII, a pojazdy wykonujące pilotaż nie posiadają wymaganego wyposażenia i oznakowania.

Z tytułu naruszeń przepisów ustawy – Prawo o ruchu drogowym wobec podmiotu wykonującego przewóz drogowy oraz wobec firm pilotujących zostaną wszczęte postępowania administracyjne.  Ponadto, w wyniku analizy dokumentów przewozowych oraz danych pobranych z tachografów cyfrowych wszczęto postępowanie administracyjne w zakresie wykonywania przewozu kabotażowego niezgodnie z warunkami określonymi dla tego rodzaju przewozu. 

dunskie_ciezarowki_kabotaz_w_polsce_gabaryty_2 dunskie_ciezarowki_kabotaz_w_polsce_gabaryty_3

Zdjęcia, komunikat: WITD Bydgoszcz

Ten wpis ma 6 komentarzy

 1. Przewoźnik PL napisał(a):

  Warto jeszcze po zakończeniu postępowania podać cyfry jakimi zostaną “poczęstowani” Duńczycy.
  Wtedy będzie wiadomo ,czy sprawiło im to prima-aprilisową radość z naszych poczynań kontrolnych czy rzeczywisty dotkliwy dyskomfort finansowy.

 2. Użytkownik* napisał(a):

  Już rozładowane wracały autostradom na Gdynie mijałem je dziś przed południem.

 3. raptownywaldek napisał(a):

  Tak wlaśnie. Wracały tą AUTOSTRADOM.

 4. Miszcz napisał(a):

  Dobrze ze jechali autostradom a nie autostrada albo co gorsza ekspresuwkom

 5. Marcin SE napisał(a):

  Bardzo dobrze,Polska nie różni się niczym od innych krajów unii,skoro nie można wejść w multimodal to niech wchodzą ze swoim sprzętem w specjalistyczne przewozy.Ta firma nie ma stawek z “kosza” więc na bank nie spieli tych modułów za grosze :-)Pozatem chyba mogą im skoczyć gdyż z tego co wiem to Frank Norager ma oddział w Polsce…..więc za długo nie postali 🙂

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.