Drogowi Mikołajowie po raz piąty: ciężarówki z prezentami i remont domu dziecka

Akcja pod hasłem „Drogowi Mikołajowie” stała się już doroczną tradycją. W minioną sobotę, 16 grudnia, zorganizowano ją raz piąty, a świąteczny konwój ciężarówek zawitał do Centrum Opieki i Wychowania Dom Dziecka w Piławie Górnej nieopodal Dzierżoniowa.

Za całą akcją, oficjalnie zarejestrowaną już jako fundacja, stoi grupa bezinteresownych osób, w większości zawodowo związanych z branżą transportową. Aktualnie spotkamy tam między innymi dziewięciu kierowców ciężarówek, spedytora, specjalistę do spraw floty, operatora dźwigu jezdnego, fotografa, a także właściciela drukarni. Ostatnie kilka tygodni poświęcili oni charytatywnym licytacjom, rozmowom ze sponsorami, a także jarmarkowi świątecznemu w Środzie Śląskiej, podczas którego zbierano datki. W ten sposób udało się uzyskać łączną kwotę 131 400 złotych.

Największą część tych funduszy przeznaczono na wyremontowanie łazienki i kuchni we wspomnianej, piławskiej placówce. Odbyło się to włącznie z wymianą sprzętu AGD i wykonaniem mebli na wymiar. Pozostałe środki pozwoliły obdarować podopiecznych domu dziecka, dla każdego z nich przywożąc wymarzony prezent. Było to poprzedzone zbiórką świątecznych listów, których zdjęcia dostępne są na stronie internetowej drogowimikolajowie.pl. Poza tym udało się wymienić łóżka oraz położyć fototapety w wybranych pokojach placówki, a zaprzyjaźnione firmy zapewniły paczki z między innymi chemią gospodarczą oraz słodyczami.

Dostawa wszystkich tych prezentów tradycyjnie odbyła się przy udziale ciężarówek. Drogowi Mikołajowie osobiście zasiedli za ich kierownicami, symbolicznie ozdabiając swoje pojazdy i tworząc z nich świąteczny konwój. Wykorzystano przy tym nawet podwieszany wózek rozładunkowy, a dodatkową atrakcją był zmodyfikowany amerykański pickup, który dołączył do konwoju. Wszystko to możecie zobaczyć na zdjęciach, prezentujących proces przygotowań oraz podjazd na plac pod domem dziecka.

Poza Piławą Górną, konwój udał się w jeszcze jedno miejsce. Twórcy akcji nie zapomnieli bowiem o zwierzętach, odwiedzając Ośrodek Pomocy dla Zwierząt Niechcianych i Porzuconych w Gilowie, również nieopodal Dzierżoniowa. Tam dostarczono dwie palety z karmą, a także akcesoria przydatne w schronisku.

Fotorelacja: