Doskonałe kadry z Australii, czyli Steve Molloy i jego miłość do Kenworth’ów

Australia to dla miłośników samochodów ciężarowych prawdziwe Eldorado. W tym pięknym, ogromnym kraju nikt nie przejmuje się normami emisji spalin, przepisy dotyczące maksymalnych rozmiarów zestawów są delikatnie mówiąc liberalne, natomiast wybór ciężarówek jest wprost ogromny i obejmuje konstrukcje europejskie, japońskie oraz typowo amerykańskie. Nic więc dziwnego, że australijskie produkcje z YouTube mógłbym pokazywać na 40ton.net wprost bez końca.

Przykładem naprawdę wspaniałych filmów z tego dalekiego kontynentu mogą być nagrania Steve’a Molloy kryjącego się pod pseudonimem „emd645e3c”. Nie dość, że przedstawia on naprawdę piękne pojazdy w ciekawych konfiguracjach, to jeszcze jego filmy charakteryzuje bardzo wysoka jakość, doskonały dźwięk oraz niepowtarzalne kadry. Kanał YouTube założony przez „emd645e3c” można zobaczyć TUTAJ, natomiast poniżej prezentuję kilka najciekawszych filmów.

Steve Molloy ewidentnie jest miłośnikiem Kenworth’ów, gdyż auta tej właśnie marki pojawiają się na jego filmach najczęściej. Przykładem może być ten Kenworth K104, którego silnik Caterpillar C15 wydaje niesamowite dźwięki:

Nie brakuje też filmów z nieco starszymi pojazdami, takimi jak ten Kenworth K100 z przełomu lat 70- i 80-tych. Zwróćcie tutaj uwagę na nietypowy dźwięk silnika, a także ciasnotę, która panuje w kabinie:

Są też filmy przedstawiające pracę pociągów drogowych od kuchni. Przykładem może tutaj zrobienie pociągu drogowego przy pomocy Western Stara, a także nagranie z 80-kilometrowej trasy uwiecznione przez kamerę zamontowaną za kabiną:

Miłośnicy „gabarytów” mogą zaś obejrzeć w akcji zarówno Kenworth’y 104, jak i Mack’a Magnum, czyli australijskie wydanie francuskiej ciężarówki:

Na koniec polecam natomiast nagrania ze zlotów ciężarówek, takie jak to poniżej: