Demonstracyjne Renault Gamy T w najnowszej wersji – pierwsza sztuka po tuningu

Powyżej: dwa zdjęcia nowej wersji, które krążą już po Facebooku

U autoryzowanych, francuskich dealerów zaczynają się już pojawiać pierwsze egzemplarze Renault Gamy T po kolejnej modernizacji. Wyróżnia je nowy układ deski rozdzielczej, ekran zastępujący wskaźniki, kierownica z poduszką powietrzną, a także szersza oferta systemów bezpieczeństwa. Za to z zewnątrz różnice są naprawdę minimalne, przewidując nowe logo marki, a także nowy wzór tabliczki z oznaczeniem modelu, montowanej na boku kabiny.

Skoro już natomiast jesteśmy w tym temacie, przyjrzymy się chyba pierwszemu egzemplarzowi po modernizacji, który został już poddany małemu tuningowi. To dopiero co zaprezentowane „demo” na rynek francuski, powstałe na szczególną okazję. Przypieczętowuje ono sponsoring dla czterech paraolimpijskich atletów, a przy okazji jest też elementem współpracy z francuską firmą Le Coq Sportif, dostarczającą paraolimpijczykom odzież sportową. Stąd też francuskie barwy narodowe na nadwoziu oraz charakterystyczne logo z kogutem.

Omawiany egzemplarz:

Bliższe przejrzenie się tej „demówce” pokazuje też kilka detali. Jak widać, nawet w najnowszej wersji Renault Gamy T wymagało montażu klimatyzatora postojowego na tylnej ścianie. Zintegrowana, podkabinowa klimatyzacja najwyraźniej pozostaje więc niedostępna. Inny detal to czujniki „martwego pola” zamontowane po obu stronach nadwozia, z identycznymi głowicami, jak w przypadku Volva FH. Poza tym nadal mamy tutaj pełen zestaw lusterek, a więc Renault Trucks ewidentnie postanowiło trzymać się tego klasycznego rozwiązania.

Kiedy premiera w Polsce? Według zapowiedzi importera, egzemplarze z nowym wyposażeniem miały dotrzeć do naszego kraju w pierwszych tygodniach 2024 roku. U dealerów powinny się więc pojawić już w najbliższych dniach.

Szerszy widok na nowe wnętrze: