DB Schenker odbiera 53 ciężarówki na prąd i decyduje się na mniejszy wariant baterii

Francuski oddział DB Schenker to kolejna firma, w której „elektryki” już wkrótce przestaną kogokolwiek dziwić. Już w ciągu najbliższych siedmiu miesięcy flota zostanie tam bowiem uzupełniona o 53 ciężarówki, w których nie znajdziemy silnika spalinowego.

Zamówione pojazdy to Renault Gamy D o przydomku E-Tech, jak obecnie określa się wariant całkowicie elektryczny. Spośród nich 50 sztuk będzie miało 16-tonowe DMC oraz węższy wariant kabiny, natomiast pozostałe 3 sztuki to wersja 19-tonowa, o większym nadwoziu, wywodzącym się jeszcze z Premium Distribution.

Omawiany model da się już zamówić z bateriami o pojemności 564 kWh, które zapewniają nawet 560 kilometrów zasięgu na jednym ładowaniu. Co jednak ciekawe, DB Schenker zdecydował się na wersję z o połowę mniejszą pojemnością, wynoszącą 376 kWh. Coś takiego znacznie ograniczy masę własną oraz cenę, a przy tym nadal będzie wystarczające na miejskie i regionalne trasy, zwykle liczące po 150-200 kilometrów na zmianę.

Pierwsze pięć sztuk nowych „elektryków” zostało już przekazane. Ich odbiór miał miejsce bezpośrednio w fabryce Renault Trucks, w Blainville-sur-Orne. Kolejne 48 sztuk zostanie zaś dostarczone do marca przyszłego roku, by zostać rozdzielonym między 19 oddziałów DB Schenker, działających przy największych miastach we Francji.