DAF XF wyróżniający się optycznie obniżoną sylwetką i biało-niebieską kolorystyką po prostu wszystkiego

daf_tuning_Krautheimer_4

Niemiecka firma transportowa Krautheimer Transport postanowiła wzbogacić krajobraz europejskich dróg o bardzo ciekawy egzemplarz DAF-a XF Euro 6. W założeniu samochód ten miał robić duże wrażenie zmodyfikowanym wyglądem, a jednocześnie miał być też utrzymany w możliwie prostym stylu. Zastosowano tutaj więc przede wszystkim dodatki optycznie obniżające nadwozie, w postaci spojlera pod zderzakiem, wydłużonej osłony przeciwsłonecznej oraz gładkich obudów międzyosiowych, podczas gdy orurowanie ograniczyło się do jednej, niewielkiej ramy, pomalowanej dodatkowo pod kolor karoserii. A właściwie to pod jeden z dwóch kolorów, wszak opisywany samochód jest od początku do końca biało-niebieski. Trudno znaleźć na nadwoziu jakikolwiek niepomalowany element, i w barwach kabiny są nawet takie rzeczy jak wycieraczki, owiewki bocznych szyb, czy też całe wnętrze. W tym ostatnim nie zabrakło też oczywiście skóry, a wszystko zwieńczono klasycznym logiem marki DAF, umieszczonym na tylnej ścianie, tuż obok łóżka.

Biało-niebieski DAF będzie na siebie zarabiał ciągając naczepę chłodnię, zaś w wolnych chwilach jego właściciel postara się odwiedzić jak największą liczbę zlotów ciężarówek. A przy okazji warto też wspomnieć, że choć właścicielem tym jest przewoźnik rodem z Niemiec, to opisywany samochód zamówiony został u dealera holenderskiego, firmy Verspui Trucks. Dlaczego? Powód jest bardzo prosty – firma ta zaoferowała nie tylko możliwość dostarczenia pojazdu, lecz także podjęła się wykonania oraz koordynacji prac tuningowych. I to właśnie Verspui Trucks dostarczyło zdjęcia opublikowane przy tekście.

daf_tuning_Krautheimer_2 daf_tuning_Krautheimer_1 daf_tuning_Krautheimer_3 daf_tuning_Krautheimer_5 daf_tuning_Krautheimer_6