Tak ma wyglądać nowy Volkswagen Crafter, który już w najbliższych tygodniach wyjedzie z polskiej fabryki

Połączenie Mercedesa Sprintera z Volkswagen Transporterem szóstej generacji – prawdopodobnie tak w dużym skrócie wiele osób opisze sylwetkę nowego Volkswagena Craftera, już od tego roku mającego wyjeżdżać z nowej fabryki w wielkopolskiej Wrześni. Wskazują na to bowiem grafiki opublikowane przez samego Volkswagena, służące za pierwszą zapowiedź wyglądu zewnętrznego nowego modelu. W oczy od razu rzucają się tutaj duże reflektory, prostokątne światła tylne oraz ostrość wszystkich linii nadwozia, czyli wszystkie wyróżniki znane już z najnowszych Caddych oraz Transporterów. Z drugiej jednak strony, prezentowane już jakiś czas temu zdjęcia szpiegowskie wskazują, że główna bryła nadwozia będzie tutaj taka sama jak w obecnym Crafterze, a tym samym też taka sama jak we wspomnianym Mercedesie Sprinterze.

Oto wspomniane grafiki:

volkswagen_crafter_2016_grafiki_1 volkswagen_crafter_2016_grafiki_2 volkswagen_crafter_2016_grafiki_3 volkswagen_crafter_2016_grafiki_4

Jak natomiast będzie wyglądało wnętrze nowego modelu? W przeciwieństwie do wnętrza obecnego, zobaczymy bardzo poważne różnice względem Sprintera, a tym samym też kilka elementów typowych dla Volkswagena. Widać na poniższych grafikach, zaprezentowanych już kilka miesięcy temu:

volkswagen_crafter_2016_wnetrze_3 volkswagen_crafter_2016_wnetrze_1 volkswagen_crafter_2016_wnetrze_2