DAF XF 430 Space Cab po prostym, ale jakże udanym tuningu – dopasowane malowanie dało efekt

daf_xf_430_tuning_hubers

Co widać chociażby po zlotach z serii Master Truck, DAF XF to w Polsce model szczególnie chętnie poddawanym skromnemu tuningowi. Pozwolę sobie więc zwrócić uwagę na pewien ciekawy egzemplarz, dostarczony dzisiaj niemieckiej firmie Hubers Logistics. A nuż będzie to dla kogoś inspiracja 😉

Z punktu widzenia konfiguracji nie za bardzo jest czym się chwalić. Pomarańczowy DAF to wersja XF 430, a wiec wyposażona w najsłabszy wariant silnika MX-13. Nadwozie to natomiast dobrze znany Space Cab, który powinien wystarczyć na krótkich trasach między Niemcami a Holandią.

Co za to zwraca uwagę, to kilka przemyślanych dodatków zewnętrznych. Zwróćcie uwagę przede wszystkim na bardzo ładne malowanie atrapy chłodnicy. Wykorzystuje ono fabryczne przetłoczenie, dołożone do XF-a przy ostatniej modernizacji. Ładnie wypadło też czarno-pomarańczowe malowanie bocznych elementów, jak zbiornik paliwa, czy felgi. A zwieńczeniem wszystko jest polakierowana atrapa chłodnicy, połączona z klasyczną tablicą świetlną oraz lalkami Michelina.