DAF wprowadził nowy, bezpłatny system telematyczny – Paccar Connect na 10 lat

Powyżej: opcjonalny tablet do kabiny

DAF ogłosił dzisiaj premierę nowego systemu telematycznego. Nosi on nazwę Paccar Connect i ma być standardowym wyposażeniem całej nowej gamy, od najmniejszego modelu XB, po największy XG+.

System Paccar Connect składa się z kilku elementów. To centralka oraz oprogramowanie w samym pojeździe, portal internetowy dla zarządcy floty, a opcjonalnie też odłączany tablet dla kierowcy ciężarówki, podwieszany w kabinie. Wszystko to pozwoli na bieżące śledzenie pojazdu, sprawdzenie wykorzystania interwałów serwisowych, czy zdalne odczytywanie informacji o ostrzeżeniach z pulpitu. Oczywiście możliwe będzie też tworzenie raportów na temat tras, zużytego paliwa oraz stylu jazdy kierowcy. Poza tym Paccar Connect pozwoli na łączenie się z zewnętrznymi aplikacjami, zwłaszcza przy korzystaniu ze wspomnianego, opcjonalnego tabletu.

Każdy nowy DAF XB, XD, XF, XG oraz XG+ będzie teraz dostarczany z bezpłatnym, dziesięcioletnim dostępem do systemu Paccar Connect. Dostęp ten utrzyma się także po zmianie właściciela pojazdu, a jednocześnie będzie szedł w parze z bezpłatnymi aktualizacjami. Jeśli natomiast chodzi o właścicieli starszych ciężarówek, korzystających z poprzedniego systemu DAF Connect, to mogą oni teraz dokonać bezpłatnego przejścia na Paccar Connect, również w formie aktualizacji.

Poniżej: tablet w mocowaniu nad przednią szybą (model XD, niski dach)