Dachowa klimatyzacja postojowa także dla nowego Volva FH – Viesa ma jedyną taką ofertę na rynku

Polskie przedstawicielstwo włoskiej marki Viesa pochwaliło się bardzo ciekawą nowością. Według firmy, jest to pierwszy i jak na razie jedyny klimatyzator postojowy dla bieżącej generacji Volva FH.

Przypomnę, że prezentując nowe FH w 2012 roku, Volvo Trucks pomyślało o fabrycznej klimatyzacji postojowej. Nosi ona nazwę I-Park Cool i zintegrowana jest z konstrukcją pojazdu, nie wymagając montażu na dachu. Co jednak ważne, I-Park Cool to wyposażenie opcjonalne, więc na drogach nie brakuje pojazdów bez tego układu.

Co więc z osobami, które kupują na przykład używane Volvo FH bieżącej generacji, trafiły na egzemplarz bez I-Park Cool, a chciałby mieć przyjemny chłód także na postoju? Właśnie z myślą o nich Viesa przygotowała swoją unikalną ofertę.

Jest to klimatyzator dachowy, dedykowany do nowego FH i pasujący zarówno do Globetrottera, jak i do większego Globetrottera XL. Urządzenie montowane jest w miejscu okna dachowego i co charakterystyczne dla takich układów, posiada zintegrowany panel sterujący.

Dane techniczne klimatyzatora Viesa Kompressor III:

Moc 1100 Watt;

Wydajność 500 m3/h;

Użycie akumulatora przy wentylacji: od 0,9 do 2,3 Ah;

Użycie akumulatora przy chłodzeniu, 30 °C na zewnątrz: 12,3 Ah.