Kolejne fakty na temat nowej ciężarówki Forda – rekordowa wysokość wnętrza i kabina w detalach

Do europejskiej premiery nowego Forda został zaledwie miesiąc. Nic więc dziwnego, że do sieci trafia coraz więcej mniej lub bardziej oficjalnych informacji.

Z całym zestawem ciekawostek zgłosił się Czytelnik Łukasz. Udało mu się dotrzeć zarówno do informacji o wewnętrznych wymiarach nowej kabiny, jak i do dokładniejszych zdjęć wnętrza. Wszystko zaś pochodzi z tureckich oraz chińskich mediów branżowych.

Zaczniemy od wymiarów. Do sieci trafiło nagranie z tureckiej prezentacji nowego Forda. Można na nim zobaczyć zarówno oficjalne odsłonięcie pojazdu, jak i pełną prezentację z najważniejszymi informacjami. Te ostatnie są oczywiście w języku tureckim, lecz cyfry dotyczące kabiny rozumiemy bez najmniejszego problemu.

Okazuje się więc, że nowa szoferka ma 2,5 metra szerokości zewnętrznej oraz 2,16 metra wysokości wewnętrznej. Dla porównania, dotychczasowy Ford Cargo miał kabinę o szerokości 2,3 metra, a wysokość wewnętrzna – mierzona na tunelu silnika – wynosiła ledwie 1,68 metra.

Jak nowy Ford wypadnie na tle konkurentów? Dzięki pełnowymiarowej szerokości oraz 2,16 metra wolnej przestrzeni na środku, nowa turecka kabina będzie porównywalna z kabinami najdroższych i największych pojazdów na rynku. Wszystko wskazuje też na to, że Ford jednak nie otrzyma zupełnie płaskiej podłogi. Ciężarówka zachowa tunel, choć będzie on naprawdę minimalne.

Dla porównania, płaską i 2,13 metra wewnętrznej wysokości oferuje topowy Mercedes-Benz Actros GigaSpace. DAF XF Super Space Cab ma na tunelu silnika 2,10 metra przestrzeni, a najnowsza Scania serii S Highline legitymuje się wynikiem 2,07 metra.

Poniżej: jedno ze zdjęć nowego Ford, które prezentowałem tutaj

Pierwsze zdjęcia wnętrza nowego Forda publikowałem w miniony czwartek. Były to jednak Fotografie bardzo ogólne, bez żadnych szczegółów. Wynika to z faktu, że turecka spółka Ford Otosan stara się utrzymać jak najwięcej detali w tajemnicy.

Co jednak ciekawe, mnóstwo zdjęć detali opublikowano już w Chinach, z udziałem nowej ciężarówki marki JMC. Pojazd ten dzieli z Fordem wiele głównych podzespołów, w tym między innymi wykorzystuje fordowską, opracowaną w Turcji kabinę. Można więc założyć, że detale z poniższych zdjęć znajdziemy także w samym Fordzie.

Zwróćcie uwagę na liczne elementy znane z osobowych Fordów. Mowa tutaj między innymi o systemie multimedialnym, czy panelu klimatyzacji, identycznych jak chociażby w popularnej Fieście.

Wnętrze chińskiego JMC z kabiną z nowego Forda:

Wnętrze nowej Fiesty:

Źródło zdjęć JMC: 360che.com