Cztery kontenery morskie spadły na naczepę – kierowca odruchowo wyskoczył z kabiny

Załadunek kontenera na naczepę to czynność, w której wielu kierowców uczestniczy dosłownie każdego dnia. Środowe zdarzenie z Chorwacji jest zaś przykładem na to, jak niebezpieczna może to być operacja.

Kierowca białego MAN-a TGX podejmował kontener z portu morskiego w mieście Rijeka. W załadunku uczestniczyła terminalowa suwnica, a jej operator prawdopodobnie popełnił poważny błąd. Według wstępnych ustaleń policji, niewłaściwie uniósł on podejmowany kontener, zahaczył o znajdujący się poniżej stos i efekcie zrzucił cztery 40-stopowe kontenery wprost na ciężarówkę.

Na szczęście wszystkie kontenery spadły na naczepę, nie uszkadzając ciągnika. Gdyby nie to, kierowca mógłby doznać nawet śmiertelnych obrażeń. Choć nie zmienia to faktu, że mężczyzna został ranny, trafił do szpitala i przez pewien czas raczej nie wsiądzie za kierownicę. Doznał on bowiem poważnego urazu pięty, po tym jak zauważył zsuwające się kontenery i odruchu wyskoczył ze swojego pojazdu.

Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia opublikowane przez chorwacki serwis informacyjny „Novi List”. Widać tam między innymi skalę uszkodzeń samych kontenerów.