Czteroosiowa wywrotka w amerykańskim stylu – Ginaf należący do kierowcy-przewoźnika

Wraz z nadejściem kolejnego sezonu zlotów, głośno zrobiło się o pewnej czteroosiowej wywrotce. Holenderski pojazd wręcz zaskakuje swoim tuningiem, wyróżniając się nietypowymi modyfikacjami. Do tego stopnia, że artykuł na jego temat znalazłem nawet na motoryzacyjnym portalu ze Stanów Zjednoczonych.

Ciekawostką jest już sam fakt, że mowa tutaj o wywrotce marki Ginaf. Jak przystało więc na produkt tej firmy, mamy do czynienia ze zmodyfikowanym DAF-em. W porównaniu do zwykłego XF-a wyróżnia się on skrętną czwartą osią, wyposażoną w dodatkowy, hydrauliczny napęd. Uwagę zwraca też wysokie DMC, przy układzie 8×4 wynoszące aż 43 tony.

Interesująca może tu też być kwestia własności. Opisywana ciężarówka należy bowiem do „kierowcy-przewoźnika”, który jest stałym podwykonawcą większej firmy budowlanej. Codzienną pracą Ginafa jest dowożenie surowca na budowy lub ciąganie lawety z rozsiewaczem do asfaltu. Stąd też wybór najmocniejszego w gamie, 530-konnego silnika Paccar MX-13.

Co jednak jest tutaj najciekawsze, to wygląd ciężarówki. Jej właściciel ewidentnie wzorował się na typowo amerykańskim stylu, zarówno w kwestii malowania, jak i tuningowych dodatków. Świadczy o tym chociażby układ kominów układu wydechowego, obejmujących całą wysokość pojazdu. Inny przykład to obniżony przedni zderzak, czy też cały rząd dachowych świateł obrysowych.

Za polakierowanie opisywanej ciężarówki odpowiadała firma MW Designs. To właśnie ona opublikowała dwa poniższe zdjęcia. Zaznaczę przy tym, że fotografie zostały wykonane tuż po ukończeniu lakierowania i przez to nie ma na nich tylnego oświetlenia. To ostatnie możecie zobaczyć na przykład w tym lub w tym artykule.