Czterodniowe cielę jechało na miejscu pasażera, w kabinie ciężarówki do przewozu żywych zwierząt

czterodniowe_ciele_w_ciezarowce

Zaglądając kierowcom do wnętrza kabin, funkcjonariusze ITD widzieli już w życiu zapewne niejedno. To, co zobaczyli ostatnio funkcjonariusze WITD Białystok, mogłoby jednak zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonego „krokodyla”. Poniższy komunikat wszystko Wam wyjaśni:

W dniu 31 sierpnia 2016 r.  na jednej z dróg wylotowych z Białegostoku, Inspektorzy z Podlaskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego podczas wykonywania czynności kontrolnych ukierunkowanych na przewóz zwierząt, w związku z występowaniem ASF, zatrzymali do kontroli pojazd przeznaczony do przewozu żywych zwierząt, którym przewożono 13 sztuk bydła. Dokumenty towarzyszące ładunkowi nie budziły zastrzeżeń, jednak zaskoczeniem było stwierdzenie w kabinie pojazdu, w momencie zatrzymania do kontroli, „nadprogramowej” pasażerki, która oprócz nietypowego zajmowanego miejsca pomiędzy fotelami kierowcy i pasażera dodatkowo próbowała coś ukryć. Dalsze czynności ujawniły w kabinie przewóz czterodniowego żywego cielęcia.

Według wyjaśnień złożonych przez kontrolowanych to pasażerka jest właścicielką zwierzęcia, na co przedstawiła stosowne dokumenty. Do pojazdu dosiadła się około 50 km przed miejscem kontroli, a z uwagi na przewóz dorosłych osobników w przestrzeni ładunkowej zdecydowano wspólnie o przewozie cielęcia w kabinie pojazdu. W związku z zaistniałą sytuacją kierujący został ukarany mandatami karnymi, natomiast  pasażerka z cielęciem opuściła kontrolowany pojazd i przesiadła się do innego pojazdu przeznaczonego do przewozu zwierząt, który w trakcie kontroli przyjechał na miejsce kontroli.