Czołowe zderzenie dwóch ciężarówek na DK19 – kierowca tkwił w dymiącym wraku

Zdjęcia: Bieszczadzki OSG

Na drodze krajowej nr 19, około 15 kilometrów od słowackiej granicy, doszło dzisiaj do czołowego zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. Dla jednego z kierowców była to sytuacja wyjątkowo niebezpieczna, gdyż został on zakleszczony w kabinie, podczas gdy z wraków wydobywał się już dym.

Jak wyjaśnia ratowniczy portal „Krosno112.pl”, powołując się na ustalenia lokalnej policji, kierowca DAF-a XF z wywrotką był bliski najechania na tył poprzedzającego zestawu. Dlatego też gwałtownie odbił na lewą stronę, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka Iveco S-Way. To nie tylko doprowadziło do poważnych uszkodzeń ciągników, ale też zepchnęło Iveco do rowu i mogło prowadzić do wybuchu pożaru.

Pierwsza służbą obecną na miejscu zdarzenia był patrol straży granicznej, prowadzący akurat w pobliżu działania związane z nielegalną imigracją. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w kierunku wraków, zauważyli wydobywający się dym i stwierdzili, że jeden z kierowców nadal znajduje się w kabinie. Pogranicznikom na szczęście udało się go wydobyć na zewnątrz, po czym obaj kierowcy otrzymali pierwszą pomoc i zostali przetransportowani do szpitala.

Wiadomo, że poszkodowani to mężczyźni w wieku 40 oraz 42 lat i że co najmniej jeden z nich mógł pochodzić z zagranicy, najprawdopodobniej z Bułgarii. Żadne szczegóły dotyczące stanu zdrowia nie zostały za to podane.